Kamery live
prognoza pogody

Kultura na Bani 2019   

14 czerwca 2019 00:04

Wakacje 2019 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych  imprez spod znaku Kultura na Bani! W tym roku już po raz dziewiąty teren przy  Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny  muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także lokalne młode zespoły. Wstęp na  wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.   

Kultura na Bani 2019   

 -Kultura na Bani w ciągu poprzednich ośmiu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu,  w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń  kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować  gościom kompleksu Bania, a także turystom spędzającym wakacje w Białce Tatrzańskiej,  czy też na całym Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki. – mówi Tomasz Rzadkosz,  koordynator Kultury na Bani. 

Harmonogram imprez Kultury na Bani jest imponujący, każdy znajdzie coś dla siebie,  niemal każdego dnia wakacji. Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół  Big Cyc ​(29.06.2019 r.), promujący tegoroczną trasą 30-lecie swojej działalności, oraz  zespół ​Tulia​ (10.08.2019 r.), który obecnie zajmuje czołowe miejsce na polskiej folkowej  scenie muzycznej, ale przy okazji odnosi niemałe sukcesy na polu muzyki trafiającej do  mainstreamu. Jednak po kolei…   

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu ​Kino Letnie na Stoku​ (Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00).   

Środy wybraliśmy na dzień z ​Biesiadą Góralską​ w Restauracji Góralskiej przy wtórze  kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka (Biesiady w każdą środę wakacji, 19:00).   

Tegoroczna nowość to ​Czwartki Unplugged​, czyli spotkania z muzyką spod znaku jazz / blues /ethno /pop w nieoczywistych, akustycznych aranżacjach. (Gramy w każdy  czwartek wakacji, 20:00). 

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą ​koncertów  zespołów coverowych​. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie m.in. przeboje ​Elvisa Presleya, Beatlesów, Bryana Adamsa, grupy ABBA, Tiny Turner, Queen i AC/DC​.  Zwieńczeniem tego projektu będzie spektakularny występ jednego z najlepszych  europejskich zespołów coverujących ​Pink Floyd.​ W dniu 23.08.2019 r. świętujemy 40-lecie  wydania albumu “The Wall”! (Gramy w każdy piątek wakacji, 20:00).   

Scena Kultury na Bani w soboty będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od  godziny 18:30, dzięki koncertom młodych zespołów z Podhala.   O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty folkowe  takich wykonawców jak ​Gooral, Future Folk​, ​Redlin, Balkan Scream, Krzikopa, Folk  Power i Ciupaga.   

W każdą niedzielę o 17:00 koncerty familijne zagrają ​Beti & Bobass​, a na specjalnym  koncercie w dniu 21 lipca wystąpi dla nas współczesna gwiazda muzyki skierowanej do  młodszej widowni – hitowy boysband ​4Dreamers! 

 Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – festiwalu  muzyczno-biegowym ​Hunt Run​ (4-7 lipca), pikniku biegowym ​Goniacka ​(12-13 lipca) i  Sport & Fun Festival ​(27-28 lipca). Zachęcamy także do udziału  w najważniejszym na Podhalu święcie muzyki i tradycji góralskich – ​Festynie  Białczańskim​ (3-4 sierpnia) z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz  koncertami m.in. ​Grubson​ i ​Perfect​. 

Szczegółowy plan koncertowego lata można znaleźć na: ​www.kulturanabani.pl  

mat. organizatora

os 14.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również