Kamery live
prognoza pogody

Kreatywny Dzień z Jajem – po raz trzeci

16 marca 2018 14:30

Po czym poznać, że zbliża się Wielkanoc? Ano na przykład po fantastycznej, przedświątecznej inicjatywie Fundacji im. Adama Worwy. Pomysł? Artystyczne warsztaty decoupage z udziałem specjalnych gości. Cel? Rzecz jasna, charytatywny. Atmosfera? Jak zwykle ciepła i wspaniała. Kreatywny Dzień z Jajem odbywa się już po raz trzeci, jednak miejscem akcji po raz pierwszy stał się Podhalański Szpital Specjalistyczny. Tradycyjnie, od udziału w warsztatach zaproszono nowotarskich VIP-ów, jednak dziś prawdziwymi VIP-ami byli mali i duzi pacjenci szpitala. 

Kreatywny Dzień z Jajem - po raz trzeci

W warsztatach wzięli udział pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z opiekunami. Przybyli dyrektorzy nowotarskich szkół, przedstawiciele Policji i miejskich jednostek. Nie brakło pani wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej – Steg i radnego wojewódzkiego Stanisława Barnasia. To właśnie oni udali się na oddział pediatryczny nowotarskiego szpitala, by wspólnie z małymi pacjentami wykonać wielkanocne pisanki techniką decoupage.

Dla starszych pacjentów (w większości – kobiet), wycieczka do innego skrzydła szpitala i udział w wiosennych warsztatach okraszonych dobrym humorem i miłym poczęstunkiem, z pewnością był miłą odmianą. Wszyscy pacjenci biorący udział w warsztatach otrzymali na pamiątkę “Misia z nadzieją”. Maskotki powstały w ramach innej akcji Fundacji i zostały uszyte przez dzieci z różnych placówek z terenu powiatu nowotarskiego. 

 

 

os 16.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również