Kamery live
prognoza pogody

Kontrowersyjna reklama na Szaflarskiej rozebrana

Dotychczas właściciel billboardu był niewzruszony – zarówno karami finansowymi za złamanie uchwały krajobrazowej jak i nakazem rozbiórki wydanym przez nadzór budowlany. 

Kontrowersyjna reklama na Szaflarskiej rozebrana

Gigantyczna reklama przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu pojawiła się w 2019 r., z miejsca wywołując spore kontrowersje. Właściciel nieruchomości, a zarazem i billboardu, przez trzy lata nie reagował na wydawane przez inspektora nadzoru budowlanego nakazy usunięcia instalacji jak i nakładanych kar. Te jeszcze niedawno wynosiły już 180 tys. zł.

W ostatnich miesiącach konstrukcja zaczęła stanowić duże zagrożenie – 72-metrowa reklama wisząca na zabytkowym budynku wpisanym do gminnej ewidencji zaczęła odrywać się od elewacji. Ze względu na niebezpieczeństwo, że obiekt przewali się na jezdnie (i przygniecie postronne osoby) wprowadzono w tamtym rejonie zakaz ruchu dla pieszych. 

Ze względu na zagrożenie nadzór budowlany wydał kolejną decyzję nakazującą likwidację tablicy. Jednocześnie urzędnicy zapowiedzieli, że jeśli przedsiębiorca znowu nie zareaguje, wówczas sami wynajmą firmę, które zdemontuje reklamę, a kosztami obciążą właściciela. Wygląda na to, że groźba poskutkowała – kontrowersyjny billboard zniknął w piątek tuż po południu (02.09). Władze miasta twierdzą, że to nie oni wynajęli pracowników do demontażu konstrukcji. Wygląda więc na to, że zlecił to właściciel.  

 

redakcja 02.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mieszkaniec 11:20 03.09.2022

Rozumiem, że ta reklama koncentrowala całą uwagę władz, jeśli chodzi o egzekwowanie uchwały krajobrazowej i teraz można w końcu przyjrzeć się innym przypadkom jej łamania? Na pierwszy ogień niech idzie to śmietnisko przy remontowanej ulicy Krolowej Jadwigi, od tego pstrokatego cudu architektury naprzeciw Dekady do hotelu BB.

Zobacz również