Kamery live
prognoza pogody

“Koń w tradycji i rzemiośle”

17 czerwca 2021 22:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

Ostatnią odsłoną cyklu filmów zrealizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu w ramach mikroprojektu pt.: “Polsko – słowackie święto konia” jest film pt. “Koń w tradycji i rzemiośle”.

O historii hodowli koni na pograniczu polsko – słowackim opowiada dr Maciej Baraniak – wykładowca akademicki, autor m.in. monografii “Sport w Zakopanem w okresie dwudziestolecia międzywojennego” i kilkunastu artykułów na temat historii kultury fizycznej. W 2017 roku opracował wniosek, na podstawie którego dokonano wpisu wyścigów kumoterek na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jest założycielem i wiceprezesem Podhalańskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego, hodowcą koni, sędzią Polskiego Związku Jeździeckiego i zawodnikiem powożenia sportowego. Wykład opatrzony jest bogatą dokumentacją zdjęciową i prezentuje bogatą wiedzę na temat historii konia na Podhalu i pograniczu słowackim.

Film jest kolejnym elementem mikroprojektu pt.: “Polsko – słowackie święto konia” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Kolejną odsłoną projektu będzie Wystawa Polsko – Słowackie Święto Konia, która odbędzie się w dniach od 10 do 11 lipca w Ludźmierzu. Będą to dwudniowe zawody w powożeniu sportowym oraz zrywce drewna. Szczegóły już wkrótce.

 
os 17.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również