Kamery live
prognoza pogody

Kolędowanie z chórem “Gorce” i miejską orkiestrą

Wyciszenie Włącz dźwięk

To już tradycja, że w okresie między świętami, a Nowym Rokiem Miejski Chór Gorce zaprasza wszystkich melomanów na koncert kolęd do Miejskiego Centrum Kultury. Każdego roku można też liczyć na jakąś niespodziankę. Tym razem śpiewacza grupa pod dyrekcją Zbigniewa Huptysia zaprosiła do wspólnego kolędowania Miejską Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Marcina Musiaka. Ale nie tylko – swoje wiersze w trakcie trwała koncertu czytały członkinie działającej przy MCK grupy teatralnej. W ten sposób muzyczne wydarzenie połączyło na jednej scenie działalność trzech różnych stowarzyszeń, związanych z Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu.

Koncert oklaskiwała pełna sala, wiele popularnych kolęd publiczność śpiewała wraz z wykonawcami. Raz kolędy wykonywał sam chór, potem pałeczkę – dosłownie i w przenośni – przejmowała miejska orkiestra, a “Gorce” jedynie towarzyszyły dźwiękom dętych instrumentów, delikatnie je uzupełniając.

W repertuarze nie brakło klasycznych kolęd, ale i typowo góralskich kolędziołek. Po wielkim finale, podczas którego zabrzmiała “królowa polskich kolęd”, czyli utrzymana w rytmie poloneza kolęda “Bóg się rodzi”, nastąpiły noworoczne życzenia, a później – co było do przewidzenia – oczekiwany bis. A ten był w tym roku szczególnie radosny. Obie grupy wykonały słynną bożonarodzeniową piosenkę latynoską “Feliz Navidad”, wesoło klaszcząc i poruszając się do jej wesołego rytmu. Jak zostało powiedziane na scenie – świąteczny okres kolędowania to ten czas, kiedy ponownie stajemy się trochę dziećmi. Te słowa dobrze pasowały do beztroskiej radości, jaka zapanowała w finale koncertu.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dokumentująca kolędowe występy chóru “Gorce” na przestrzeni lat, przygotowana przez Gabriela Borowicza. Można ją obejrzeć w holu MCK. 

os 28.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zuza 10:00 29.12.2022

Mój magiczny Andrzeju

Zobacz również