Kamery live
prognoza pogody

Karolina Wilczyńska na spotkaniu z czytelnikami nowotarskiej biblioteki

13 maja 2022 23:09

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu gościła Karolinę Wilczyńską, autorkę nie tylko popularnych powieści dla dorosłych, ale również ciekawych utworów dla młodszych czytelników. Spotkanie odbyło się w Sali Obrad Urzędu Miasta, w którym brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 z Nowego Targu oraz z Maruszyny Górnej. Miało ono charakter warsztatów, których uczestnicy wymyślały wspólnych bohaterów ich własnej powieści oraz jej główny wątek. Następnie każde z dzieci zaprojektowało okładkę swojej przyszłej książki.

Karolina Wilczyńska na spotkaniu z czytelnikami nowotarskiej biblioteki

Po pełnym emocji spotkaniu z młodszymi czytelnikami autorka rozmawiała z grupą dorosłych wielbicieli jej twórczości. W trakcie dyskusji uczestnicy spotkania mogli nie tylko poznać inspiracje pisarki, ale również poznać jej niemały dorobek literacki, a także otrzymać osobistą dedykację na ulubionej książce.

Wydarzenie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 13.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również