Kamery live
prognoza pogody

Już za 3 dni niezwykły Koncert Artystów z Włoch

19 kwietnia 2016 08:19

Niebawem stolicę Podhala odwiedzą Włosi dając pokaz swoich artystycznych umiejętności. Już dzisiaj Burmistrz Miasta Nowy Targ – Grzegorz Watycha, serdecznie zaprasza mieszkańców na Koncert Artystów z Włoch, który odbędzie się 22.04.2016 r. (piątek) o godz. 18:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, przy ul. Parkowej 12 w Nowym Targu.

Już za 3 dni niezwykły Koncert Artystów z Włoch

Duet Artystów z Włoch tworzą Cinzia Gizzi i Fabio Fenucci.

Cinzia Gizzi jest pianistką i pedagogiem. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat. Podczas studiów na Uniwersytecie w Rzymie zainteresowała się muzyką jazzową. W 1988 roku zdobyła stypendium i rozpoczęła studia w Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie do Rzymu występowała w Jazz Club z muzykami włoskimi i amerykańskimi. Koncertowała również w Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i Brazylii. Często jest zapraszana do radia i telewizji, gdzie prowadzi audycje poświęcone muzyce jazzowej. Jest również wykładowcą muzyki jazzowej, współpracuje z Teatrem Verdiego w Trieście, z Teatrem Vittorio Emanuele w Mesynie, ponadto angażuje się na Festiwalu Jazzowym w Mantui czy Radiu Watykańskim pisząc aranżacje.

Fabio Fenucci jest gitarzystą, kompozytorem i pedagogiem. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 5 lat. Działalność koncertową w zakresie muzyki jazzowej rozwinął na początku lat 80-tych. Współpracował z muzykami o międzynarodowej sławie, występując na licznych koncertach w Rzymie oraz na Festiwalu Jazz Esperanto. Obecnie jest liderem kwartetu, w składzie: Cinzia Gizzi (fortepian), Vincenzo Florio (kontrabas) i Marco Valeri (perkusja) oraz tria ze Stefano Cesare (kontrabas) i Giovanni Lo Cascio (perkusja). Obydwa zespoły grają również w Jazz Club Alexanderplatz w Rzymie i Stowarzyszeniu Artipelago w Castelnuovo di porto. Fenucci jest wykładowcą w szkole Insieme per Fare w Rzymie, jak również intensywnie pracującym nauczycielem.

Źródło: UM Nowy Targ

NT24TV 19.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również