Kamery live
prognoza pogody

Justyna Pustówka w Altanie

14 lipca 2020 05:54

W ramach kolejnego z cyklu organizowanych przez MOK, niedzielnych koncertów w Altanie wystąpiła Justyna Pustówka. Pochodząca z Nowego Targu wokalistka, ze względu na pandemię, pojawiła się na altanowej scenie solo, dając  bardzo nastrojowy, urzekający koncert. Na filmową relację z wydarzenia i krótki wywiad z artystką zapraszamy do środowego programu “Na skrzyżowaniu sztuk”. 

Justyna Pustówka w Altanie

Formuła niedzielnych koncertów jest prosta i właśnie w tym tkwi ich siła. Za scenę służy altana w Parku Miejskim, za widownię – zarówno ławeczki wewnątrz altany, jak i te zlokalizowane wokół niej, bliżej i całkiem daleko. Część osób przychodzi specjalnie na koncert, wielu to przypadkowi przechodnie, którzy zatrzymują się, skuszeni dźwiękami słyszanymi z oddali. 

W tej prostocie, otoczeniu drzew, leniwej atmosferze niedzielnego popołudnia, bez fajerwerków, wielkiego show i scenicznego przepychu, z ledwie zarysowaną granicą między widownią a sceną, bronić się może – być może bardziej, niż gdziekolwiek indziej – sama muzyka. Tu nie ma już  miejsca na udawanie, sztuczki, nieprawdę. A dowodem na to, że piękna muzyka zawsze się obroni, był właśnie niedzielny koncert – “tylko” dziewczyna, jej aksamitny głos i dyskretny podkład; całkowicie minimalistyczne środki, a tak ogromna siła wyrazu. 

Justyna Pustówka – jest absolwentką Akademii Sztuki w Szczecinie, w klasie wokalistyki jazzowej mgr Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej. Laureatka wielu konkursów oraz festiwali. Swoją drogę muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu (klasa fortepianu), następnie edukację kontynuowała w Krakowie, pobierając lekcję emisji głosu u mgr Ewy Wodziańskiej. Pół roku spędziła w Stanach Zjednoczonych gdzie uczęszczała na zajęcia wokalne. W chwili obecnej związana ze szczecińskim środowiskiem muzycznym, choć nadal kontynuuje współpracę z krakowskimi muzykami. Myśli o dalszej edukacji muzycznej. 

Koncert Justyny Pustówki w Parku Miejskim w Nowym Targu. Kameralnie i nastrojowo

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 12 lipca 2020

os 14.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również