PILNE
Kamery live
prognoza pogody

“Jestem zmęczona schizofrenią” – podcast z udziałem Sylwii Mensfeld

19 stycznia 2021 14:44
Wyciszenie Włącz dźwięk

Czy można lubić oddział psychiatryczny? Jakie skutki niesie za sobą psychoza? Czy można czuć się dobrze będąc w psychozie? Jak samotność wpływa na człowieka? Bohaterką ostatniego odcinka powstałego w ramach projektu ‘’Opowieści Outsiderów’’ jest nowotarżanka Sylwia Mensfeld. Nie usłyszycie już drugiej podobnej rozmowy z Sylwią – artystka postanowiła bowiem, że jest to jej ostatni wywiad poruszający tematykę choroby. Sylwia nie chce już być utożsamiana ze swoją diagnozą – schizofrenią paranoidalną. Projekt ’’Opowieści Outsiderów’’ realizowany był przez krakowskie stowarzyszenie “Uważaj na głowę”. Jego celem było przybliżenie twórczości osób po kryzysach psychicznych. Był dofinansowany ze środków województwa małopolskiego. 

Rozmowa z Sylwią to nie tylko refleksje na temat choroby. Opowie ona również o swojej bogatej twórczości artystycznej. A jest o czym opowiadać – Sylwia pisze, rysuje, maluje. Jest m.in. autorką książki ‘’Rozważania okołoschizofreniczne’’ oraz licznych wierszy. Zawodowo zajmuje się pomocą innym, wykorzystując własne doświadczenie choroby – jest asystentem zdrowienia. To niesamowita rozmowa o sztuce, duchowości, psychice i relacjach. W imieniu artystki – zapraszamy do obejrzenia!

źródło: www.facebook.com/uwazajnaglowe

os 19.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również