Kamery live
prognoza pogody

Jaki sekret skrywają Korzenie Lilii? Debiutancka powieść pisarza z Podhala

Gdy światem rządzą kłamstwa, największym bohaterstwem jest ich zdemaskowanie… Czy bohaterom “Korzeni Lilii” uda się tego dokonać? Poznaj sensacyjną historię Piotra Moskały i przekonaj się!

Jaki sekret skrywają Korzenie Lilii? Debiutancka powieść pisarza z Podhala

Jak będzie wyglądała Europa w 2029 roku? Poznaj przerażającą historię z przyszłości i staw czoła niebezpieczeństwu. Tylko uważaj! Przeciwnik jest bezlitosny, uzbrojony i ma wiele twarzy…

Kończy się rok 2029. Europa, jaką znamy, chyli się ku upadkowi, a rosyjskie i niemieckie służby wywiadowcze coraz śmielej poczynają sobie na terenie Polski. Tymczasem w małej bieszczadzkiej wiosce niespełna 30- letni Antek niecierpliwie czeka na sylwestra. Zgodnie ze złożoną rok temu obietnicą, właśnie tego dnia jego wuj Bonawentura ma zdradzić mu swój plan, dzięki któremu młody mężczyzna będzie mógł wstąpić do Polonorum – najstarszej polskiej tajnej organizacji podziemnej. Okazuje się jednak, że to nie takie proste: w strukturach Polonorum zaszły poważne zmiany, a Antek zostaje uznany przez ludzi w niej działających za źródło zagrożenia. Na domiar złego niespodziewany nalot nieproszonych nieznajomych na jego dom stanie się początkiem długiej walki, jaką będzie musiał stoczyć w obronie życia i honoru. Przeciwnik jest bezlitosny, uzbrojony i ma wiele twarzy. Czy młodzieńczy spryt i siła wystarczą, by w porę rozpoznać każdą z nich?

Za to całkowicie zszokowana zaskakującą wizytą Lilia zdała sobie szybko sprawę z tego, że po raz kolejny znalazła się w co najmniej dwuznacznej sytuacji z Antkiem. Oderwała więc pośpiesznie rękę z jego ust i odsunęła się panicznie, tak jakby spotkała na swojej drodze trędowatego. Paprocki stanął przed nimi z kamienną twarzą, a dziewczyna pośpiesznie zasalutowała mu, po czym nie zastanawiając się ani chwili dłużej, ruszyła w stronę wyjścia. Pułkownik przez chwilę sprawiał wrażenie, jakby w ogóle nie zauważył swojej podopiecznej, lecz gdy tylko dziewczyna zbliżyła się do drzwi wyjściowych, krzyknął na nią, jednocześnie przykładając Antkowi pistolet do głowy. – Lilia, stój! Pani kapitan niezwłocznie zatrzymała się w miejscu w niepodobnym sobie posłuszeństwie. Paprocki z kolei powoli nachylił się nad chłopakiem i z jeszcze większą zaciętością docisnął lufę pistoletu do jego czoła.

O autorze:

Piotr Moskała – pochodzi z Rabki-Zdroju. Interesuje się kulturą podhalańską. Niegdyś członek wielu podhalańskich, ludowych zespołów folklorystycznych, oraz skrzypek, wokalista, a także autor tekstów i muzyki w popularnym podhalańskim zespole rozrywkowym InoRos. Po zakończeniu działalności muzycznej wyjechał do Norwegii, gdzie nadal spędza około sześciu miesięcy w roku, i to właśnie tam narodził się pomysł na napisanie “Korzeni Lilii”. Obecnie zajmuje się również pisaniem drugiego tomu wspomnianej powieści i prowadzeniem kanału muzycznego na YouTube, poświęconego muzyce podhalańskiej oraz muzyce Karpat.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Korzenie_Lilii.

mat. prasowe wydawcy

os 25.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Rom 14:52 14.06.2023

Super książka, elementy historyczne i patriotyczne przeplatane dynamicznymi i ciekawymi wydarzeniami. Każda następna strona to nowe wciągające wydarzenia, trudno przestać czytać

Zobacz również