Kamery live
prognoza pogody

Grupa teatralna “Lalkarze” ze Spytkowic – z prestiżowymi laurami

13 marca 2023 10:23

51. Ogólnopolskie Spotkania Amatorskich Teatrów Lalek i Aktora w Strzelcach Opolskich zakończyły się dla „Lalkarzy” ze Spytkowic wielkim sukcesem! Grupa teatralna z Podhala otrzymała Nagrodę Grand Prix i nagrodę za najlepsze aktorstwo za spektakl “Kapryśna królewna” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków. 

Grupa teatralna

Spektakl „Kapryśna królewna” został dwukrotnie doceniony przez jury festiwalu: Martę Streker – absolwentkę reżyserii na Wydziale Lalkarskim PWST Filii we Wrocławiu, specjalizacja reżyseria teatru lalek; Andrzeja Jakubczyka – aktora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, absolwenta Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filia we Wrocławiu i Roberta Konowalika– instruktora, reżysera, kojarzonego z teatrem offowym.

Pierwsza nagroda została wręczona twórcom w kategorii “Najlepsze Aktorstwo”, druga – to ta „absolutnie najlepsza z najlepszych, wisienka na torcie, w absolutnie wszystkich kategoriach, za wszystkie achy i ochy aktorskie”, czyli Grand Prix, przyznana po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii strzeleckich spotkań.

Scenariusz, scenografię oraz reżyserię do spektaklu „Kapryśna królewna” stworzyli Anna i Jacek Krakowiakowie, założyciele grupy “Lalkarze” oraz jej prowadzący od czasów założenia.

Muzykę napisał Bogdan Szczepański. Obsadę stanowią: Anna Kracik, Ewa Kracik, Julia Król, Kamil Król, Pola Krupa, Kinga Sikora, Krzysztof Stachowicz, Amelia Żądło.

Instytucje patronujące zespołowi: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach.

mat. PCK w Nowym Targu

os 13.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również