Kamery live
prognoza pogody

„Góralskie śpiywanie” w Powiecie Nowotarskim

25 marca 2021 11:55

We wtorek, 23 marca w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu podpisano porozumienie pomiędzy Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu a Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Motywem podjęcia tej współpracy jest zorganizowanie powiatowego przeglądu i kwalifikacji najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Umowę podpisali Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Andrzej Zarych oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha.

„Góralskie śpiywanie” w Powiecie Nowotarskim

Do o udziału w przeglądzie serdecznie zaprasza się śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu powiatu nowotarskiego obejmującego gminy:  Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz miasta: Nowy Targ, Szczawnica, Rabka-Zdrój.  

Celem konkursu „Góralskie śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych.

 Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie – https://pck.nowotarski.org.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 25.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również