Kamery live
prognoza pogody

Góralska Opera „Jan Paweł II na Podhalu” (zdjęcia)

6 czerwca 2022 15:39

Cztery akty z góralską gwarą, tańcem i muzyką. Całość poświęcona jest przygotowaniom do pierwszej wizyty Papieża Jana Pawła II sprzed 25-laty.

Góralska Opera „Jan Paweł II na Podhalu” (zdjęcia)

– Należy się szczególne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyłożyli się do tego dzieła – mówił zarówno o osobach, które włączyły się w organizację pielgrzymki Jana Pawła II na Podhale oraz o operze Piotr Bąk, starosta tatrzański. – Życzę wspaniałych doznań i w górę serca. Wspominajmy ten piękny czas sprzed 25 lat. Niech będzie dla nas wskazówką na przyszłość – dodał Starosta.

Góralska Opera opowiada o pielgrzymce Jana Pawła II na Podhale, a także o przygotowaniach do tej wizyty. Górale w niemal dwugodzinnym przedstawieniu poprzez śpiew, muzykę i elementy tańca pokazali co działo się ponad 25 lat temu.

– Po tej samej ziemi chodził, ten sam chleb jadł. Był Jednym z nas. Dokładnie 25 lat temu i jeden dzień w Zakopanem po południu o podobnej porze jak dzisiaj wylądował papieski śmigłowiec. Była taka sama pogoda, tylko Tatry były bardziej białe, bo kilka dni wcześniej spadł w górach śnieg. Było jak w zimie – wspominał pielgrzymkę Jana Pawła II do Zakopanego Piotr Bąk.

Góralska Opera zakończyła się zapaleniem watry i wspólnym zaśpiewaniem „Barki” – ulubionej pieśni Papieża Polaka.

 

Redakcja 06.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również