Kamery live
prognoza pogody

Górale z kolędą na Pomorzu

4 lutego 2020 14:15
Wyciszenie Włącz dźwięk

Miejski Nauczycielski Chór “Gorce” wspólnie z zespołem regionalnym “Mali Śwarni” miał okazję wystąpić w tym roku z kolędowym repertuarem w gminie Trąbki Wielkie na Pomorzu. Górale zostali przez Kaszubów entuzjastycznie przyjęci i długo oklaskiwani. 

Góralski koncert zorganizowany w Cząstkowie w gm. Trąbki Wielkie dedykowany był głównie seniorom, z okazji ich święta, jednak w wydarzeniu uczestniczyło także wielu innych mieszkańców gminy. Pojawili się także przedstawiciele lokalnych władz, a pochwałom po występie Chóru “Gorce” i Małych Śwarnych nie było końca. Nowotarżanie zaprezentowali kolędy, ale także pieśni z repertuaru patriotycznego i regionalnego. Mali Śwarni wystawili tradycyjne, góralskie jasełka. 

Wcześniej nowotarżanie wzięli udział w niedzielnej mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim. Góralska oprawa mszy, barwne stroje i charakterystyczna muzyka wzbudzały duże zainteresowanie przybyłych na mszę parafian.

Dzięki uprzejmości polnocna.tv prezentujemy relację filmową z tego wyjątkowego wydarzenia.

opr. os

fot. arch. Chóru “Gorce”

 

os 04.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również