Kamery live
prognoza pogody

Fotele są już zamontowane, finał – pod koniec września

10 sierpnia 2021 17:07
Wyciszenie Włącz dźwięk

Koniec września – to termin, do którego miasto ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie Miejskiego Ośrodka Kultury. Aktualnie wewnątrz trwają intensywne prace wykończeniowe. Zamontowano już fotele na sali widowiskowej, trwa instalacja oświetlenia i nagłośnienia. Ostateczny efekt można będzie poznać dopiero z momentem otwarcia obiektu. Do tego czasu przebudowany budynek – wraz ze zrewitalizowanym otoczeniem – możemy oglądać jedynie z zewnątrz. 

O aktualny stan prac nad przebudową  MOK-u zapytaliśmy wiceburmistrza Nowego Targu:

-Pracuje tam teraz bardzo dużo ekip, podwykonawców. W tym momencie jest instalowane oświetlenie, nagłośnienie, wyposażenie. Fotele są już zamontowane, finalizowane są różne sprawy związane z wykończeniem ścian, sufitów, elektryki. Byłem dziś na budowie, więc mogę powiedzieć, że wykonawca pracuje pełną parą – mówi Waldemar Wojtaszek, wiceburmistrz Nowego Targu.

– Inwestycja robi ogromne wrażenie. To jest zupełnie nowa jakość – sali, wyposażenia i całego zaplecza, dla MOK-u stwarza to ogromne możliwości organizowania imprez, warsztatów, prowadzenia działalności. Diametralnie zmieniło się także otoczenie – z nowymi roślinami, kostką brukową, fontanną, która też będzie atrakcją. Przejęliśmy już parking przy Alejach, tak że miejsca postojowe będą zapewnione – na pewno będzie tam stworzona Strefa Płatnego Parkowania, co wymusi rotację samochodów. Przez Aleje przemieszcza się dużo gości, część się zatrzymuje. Dziś byłem w centrum miasta i widziałem wiele obcych rejestracji. Turyści zwiedzają Muzeum Drukarstwa, Ratusz i korzystają z gastronomii, nie kupują wyłącznie nowotarskich lodów. Oferta przygotowana przez nowy MOK na pewno przyczyni się do tego, że nie tylko mieszkańcy, ale i turyści będą z niej korzystać – podsumowuje zastępca burmistrza miasta. 

fot. pk/rm

Przebudowa MOK – ostatnia prosta

os 10.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również