Kamery live
prognoza pogody

Fontanna przy MCK uruchomiona

22 października 2021 19:18
Wyciszenie Włącz dźwięk

To pierwsza jaskółka zbliżającego się wielkimi krokami otwarcia zmodernizowanego budynku Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu, które zaplanowano na 19 listopada. Od dziś mieszkańcy mogą do woli korzystać ze skweru, przy którym podziwiać można kultową fontannę z rzeźbami “baranów”. 

– Mam nadzieję, że będzie to takie miejsce spotkań, wytchnienia – chociaż przy ruchliwej ulicy, ale wieczorami, jak teraz, jest całkiem przyjemnie. Myślę, że ten spektakl świateł i cykl wody będzie działał kojąco i będzie to fajne miejsce do spędzenia chwili czasu w oczekiwaniu na spektakl, czy też po wyjściu z zajęć, przedstawień, czy koncertów w Miejskim Centrum Kultury – mówił burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.  

Pierwsze reakcje mieszkańców na odnowioną fontannę wzbogaconą o barwne iluminacje były pozytywne. Przechodnie z zaciekawieniem przyglądali się, robiąc zdjęcia, niektórzy mimo chłodu przysiedli na ławeczkach otaczających fontannę. 

-Podoba mi się, jest o wiele ładniej, niż było – mówili zgodnie w rozmowie z nowytarg24.tv

Ogrodzenie wytyczające plac budowy zniknęło wczoraj po południu – dokładnie dwa lata po rozpoczęciu przebudowy obiektu. Oznacza to, że teren pod Miejskim Centrum Kultury – mimo, że sam obiekt wciąż pozostaje zamknięty – jest dostępny dla mieszkańców, z czego skwapliwie korzystają już m.in. młodzi miłośnicy sportów deskorolkowych. 

 

Piotr Starmach 22.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również