Kamery live
prognoza pogody

“Filmy sprzed 100 lat. Nowotarskie plakaty filmowe z lat 20. i 30. XX wieku ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu” połączone z projekcją filmów niemych

9 lipca 2020 14:51

Serdecznie zapraszamy 24 lipca 2020 r. o godzinie 15.00 na otwarcie wystawy czasowej pn. “Filmy sprzed 100 lat. Nowotarskie plakaty filmowe z lat 20. i 30. XX wieku ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu” połączone z projekcją filmów niemych.

Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt fotografii filmowych oraz plakatów. Afisze filmowe nakładem Drukarni Ignacego Borka, a potem Drukarni Podhalańskiej w Nowym Targu drukowano dla nowotarskiego Kina “Tatry”, które do 1939 roku mieściło się w budynku Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół”. W repertuarze nowotarskiego niemego kina można znaleźć filmy polskie, duńskie, francuskie, ale również produkcje Złotej Ery Hollywoodu z największymi gwiazdami początku ubiegłego wieku takimi jak: Pola Negri, Nils Asther, Henry Edwards, Elga Brinck, Douglas MacLean, Sue Carol. Zachęcamy do poznania uroku starego kina sprzed 100 lat.

os 09.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również