Kamery live
prognoza pogody

“Egzamin z Zagłady” w wykonaniu nowotarżanki Małgorzaty Bańki

18 maja 2020 13:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

Spektakl teatralny z okazji 77. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim to opowieść o kobietach-ofiarach machiny nazistowskiego okrucieństwa. W “Egzaminie z Zagłady – Getta oczami kobiet” wystąpiła pochodząca z Nowego Targu kompozytorka, pianistka, wokalistka, producent i reżyser spektakli muzycznych – Małgorzata Bańka.

Na zdjęciu: Małgorzata Bańka, fot. kadr z “Egzaminu z Zagłady – Getta oczami kobiet”, Arslumen.pl, TSKŻ w Polsce 

Opublikowany na platformie społecznościowej “Egzamin z Zagłady” to opowieść o codziennym życiu w getcie, widzianym oczami kobiet, na którą składają się: “Dziennik z getta warszawskiego” Mary Berg , poezja Irit Amiel i Stefanii Grodzieńskiej, a także “Pieśni żałobne getta” Izabeli Gelbard. Utwory przeplatane są “Pieśniami” Mordechaja Gebirtiga. Spektakl zrealizowano z okazji 77. Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim.

Spektakl został zarejestrowany w Klubokawiarni BABEL w Warszawie. Zrealizowany został dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

/źródło: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce/

/ps/

Piotr Starmach 18.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również