Kamery live
prognoza pogody

Dwa Dni w innych czasprzestrzeniach

9 sierpnia 2016 19:19

 

NOWY TARG.

Przez dwa dni trzy kondygnacje Miejskiego Ośrodka Kultury były miejscem odskoczni od „realu” i pobudzania wyobraźni. VII edycja Nowotarskich Dni Fantastyki znów ubarwiła miejski pejzaż. Dni organizował Nowotarski Klub Fantastyki, przy wsparciu Rabczańskiego Klubu Fantastyki „Rabkon” oraz Zakopiańskiego Klubu Fantastyki.

 

Dwa Dni w innych czasprzestrzeniach

 

 

To dwudniowe wakacyjne otwarcie na inne czasoprzestrzenie jest największą na Podhalu otwartą imprezą poświęconą fantastyce, kulturze oraz grom planszowym i bitewnym. Konkursy, prelekcje tematyczne, pokazy i warsztaty – miały rozbudzać zamiłowanie do fantastyki, ale też uczyć kreatywnego spędzania wolnego czasu. Program Dni był ukształtowany tak, by zadowolić wtajemniczonych bywalców fantastycznych światów, równocześnie zaciekawić adeptów i najmłodszy narybek. Nie brakło w tym i Szkoły Wiedźmińskiej. Barek przy wejściu serwował drinki wyłącznie bezalkoholowe. Interpersonalne formy działań ćwiczą umysł i refleks, ale też służą nawiązaniu kontaktów towarzyskich, bawią całe rodziny, skutecznie odrywając ludzi od komputerowego monitora.

 

Szczególny charakter mają zawsze larpy i jeepformy – akcje teatralne z dużą dozą wyobraźni i improwizacji. Z pietyzmem przygotowywany jest zamknięty larp główny, na zakończenie pierwszego dnia imprezy. Tego roku organizatorzy zaplanowali go w klimatach wiktoriańskich, scenariusz przewidywał bankiet, na który zaprasza twórca fantastycznego świata.

 

Aktywności fizycznej służyły walki bronią bezpieczną – świetlnymi mieczami. Gościem specjalnym sceny walk, już trzeci rok z rzędu, był Jerzy Miklaszewski – wicemistrz Polski w szermierce, szkolony od dwudziestu kilku lat w Polsce, Australii i we Francji, mistrz Tae Kwon Do, Kung Fu, Ju Jitsu, Tai Chi, Tang Lang Men, uczestnik wielu seminariów, i spotkań.

 

Po wszystkich kondygnacjach MOK-u biegała, aranżując swoje akcje, grupa pasjonatów bezpiecznego strzelania, w uniformach moro i z całym osprzętem. Na stoiskach można było nabyć nowości z dziedziny fantastyki, czyli gry, akcesoria i literaturę.

 

Projekt zrealizowany był przy wsparciu finansowym Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w ramach Konkursu „Promesa MOK 3.0”.

 

Doroczne Dni Fantastyki są zawsze prezentem dla wszystkich zainteresowanych od grupy podhalańskich pasjonatów tej tajemniczej sfery.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna edycja naszego wydarzenia będzie jednak wyjątkowa – a to z racji, iż będą to ostatnie Dni Fantastyki w Nowym Targu w perspektywie dającej się przewidzieć przyszłości. Chcieliśmy co prawda dociągnąć do dziesiątki, niemniej siedem to też dobra liczba. Tak jak wszystkie poprzednie bez wyjątku, VII NDF odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu – tam gdzie odbyły się I NDF, tam też odbędą się ostatnie. W ramach imprezy odbędą się różnorakie konkursy, turnieje gier planszowych i bitewnych, prelekcje tematyczne, pokazy i warsztaty.

 

Celem VII Nowotarskich Dni Fantastyki od początku ich istnienia jest propagowanie fantastyki, kultury i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

 

Impreza ma charakter otwarty – wstęp darmowy.

 

Zachęcamy do śledzenie strony imprezy oraz fanpage-u, na których pojawiać się będą najświeższe informacje.
www.fantastyka.nowytarg.pl

 

https://www.facebook.com/events/1600207383640459/

 

Do zobaczenia na VII (i ostatnich) Nowotarskich Dniach Fantastyki!

 

Zapraszamy,
Nowotarski Klub Fantastyki

 

 

 

NT24TV 09.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również