Kamery live
prognoza pogody

Drzeworyt na szlaku

3 czerwca 2022 15:15

Studenci wydziału sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie tworzyli dziś na scenie pienińskiego amfiteatru „Pod Wierzbą” w Krościenku nad Dunajcem. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty twórcze. Wzięli w nich udział młodsi i starsi mieszkańcy.

Drzeworyt na szlaku

– Studenci, członkowie Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej realizują projekt pt. „Drzeworyt na szlaku” w ramach grantu rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego – wyjaśnia opiekun merytoryczny dr hab. Aleksander Woźniak. Dodaje, że projekt w założeniu miał stworzyć kontekst do pracy twórczej w technice drzeworytu poprzez bliskość natury, gór. Jego celem było też uwrażliwienie studentów na kulturę Podhala. To dlatego studenci już od kilku dni mieszkając w schronisku na Starych Wierchach i będąc blisko natury, odwiedzając bacówki, przyglądając się wypasowi owiec, starali się wyrazić w swej pracy twórczej to co czują.

Dziś można było oglądać ich twórczość na żywo, a także samodzielnie próbować swych sił w tworzeniu drzeworytów. Z czego chętnie skorzystali uczniowie miejscowych szkół.

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

mat. nadesłane

os 03.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również