Kamery live
prognoza pogody

Debata “Kultura a rozwój” w PPUZ

25 marca 2021 10:51

Z początkiem marca, w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyła się II Uczelniana Debata PPUZ pod nazwą „Kultura a rozwój”. Spotkanie można było oglądać online.

Debata

W debacie wzięli udział Agata Wąsowska-Pawlik, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, Michał Murzyn, Zastępca Dyrektora Muzeum Tatrzańskiego, Jan Kanty Pawluśkiewicz, artysta, kompozytor piosenek, muzyki teatralnej i filmowej, Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport oraz dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Prorektor ds. współpracy i rozwoju Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Rozmowę poprowadził Jacek Bańka –  redaktor Radia Kraków.

Jak się okazało podczas rozmowy, kultura oraz rozwój są pojęciami tylko z pozoru od siebie odległymi i niezależnymi. W rzeczywistości, możliwość korzystania z oferty kulturalnej jest najczęściej warunkowana ekonomicznie, zaś sama działalność gospodarcza nie odbywa się w próżni, lecz osadzona jest w konkretnej kulturze.

Podczas piątkowej rozmowy, uczestnicy debaty odnieśli się również do przedstawionej problematyki w kontekście zjawisk, jakie przyniosła ze sobą pandemia COVID-19.

Debatę można obejrzeć tutaj.

źródło, zdjęcia: PPUZ w Nowym Targu

os 25.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również