Kamery live
prognoza pogody

Czy PiS wystawi listę w Nowym Targu?

Czy PiS wystawi listę do Rady Miasta w Nowym Targu? – oto jest pytanie. Wiele wskazywałoby na to, że nie. Wiadomo już, że Paweł Liszka – główny kandydat związany z tą partią, startujący zarówno w wyborach na burmistrza, jak i na radnego – będzie starał się o te stanowiska z prawdopodobnym poparciem PiS, ale nie z listy partii, a swojego komitetu KWW Dobra Zmiana w Mieście. Informacje na temat tego, czy PiS listy w mieście wystawi, czy też nie, są sprzeczne.

Czy PiS wystawi listę w Nowym Targu?

-Z tego, co mi wiadomo to nie, ale na ten temat może raczej niech wypowie się pani poseł – mówi na ten temat Paweł Liszka. Radny nie chce na razie udzielać informacji o tym, kto będzie na listach jego komitetu KWW Dobra Zmiana w Mieście, oraz czy znajdą się na niej np. radni z klubu PiS, Andrzej Swałtek i Krzysztof Sroka. – Listy zostaną przedstawione w stosownym czasie. To już naprawdę niedługo.

-Oczywiście, że PiS wystawi listy w Nowym Targu – odpowiada z kolei posłanka Anna Paluch dodając, że więcej informacji zostanie podanych podczas specjalnej konferencji prasowej, zwołanej jeszcze w tym tygodniu w jej biurze poselskim w Nowym Targu.

Kolega Pawła Liszki z klubu PiS, radny Krzysztof Sroka potwierdza, że prawdopodobnie będzie kandydował na radnego w kolejnej kadencji, ale jeszcze nie chce zdradzać z listy którego komitetu.

-Mam pewne propozycje, ale póki co, jeszcze je rozważam – mówi – Jestem związany z klubem radnych PiS, te poglądy są mi gdzieś bliskie, więc chciałbym, żeby to był nadal ten kierunek.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że do partii PiS zapisało się w ciągu ostatnich miesięcy wielu nowych członków pochodzących również z Nowego Targu. Na liście PiS – jeśli faktycznie zostanie wystawiona w mieście – mogą znaleźc się zatem całkiem nowe twarze.

/os

os 03.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Stan 10:13 07.09.2018

A co z kandytami PiS do Rady Miasta Rabka Zdrój? Czy będzie jak zwykle że PiS nie wystawi żadnego kandydata?

Zobacz również