Kamery live
prognoza pogody

Czy bum na kryptowaluty kiedyś się skończy? (mat. sponsorowany)

2 września 2021 14:19

Gorączka kryptowalut, która ogarnęła świat, wciąż przybiera na sile. Jednak czy popyt na nie będzie trwał?

Czy bum na kryptowaluty kiedyś się skończy? (mat. sponsorowany)

Zainteresowanie kryptowalutami jest ogromne, a wartość ich rynku szacowana jest na około 1 bln USD, czyli w przybliżeniu 3,9 bln PLN. Na rynku dostępne jest obecnie ponad osiem tysięcy coinów. Banki centralne mają do nich skrajnie różne podejścia: od zakazywania wprowadzania kryptowalut na rynki finansowe, aż do chęci samodzielnej ich emisji.

Do największych zalet kryptowalut zalicza się brak konieczności pośrednictwa banków podczas transferu. Daje to użytkownikowi anonimowość, jednak jest o wiele mniej bezpieczne.

Zrozumienie zasady działania fenomenu kryptowalut wymaga przeanalizowania okoliczności związanych z ich powstaniem. Największą rolę pełniła tu przede wszystkim niepewność związana z załamaniami na rynkach finansowych oraz ich niestabilnością. Kolejnym czynnikiem było zmniejszenie zaufania do działania państwa, systemów bankowych oraz zwykłych walut. Ludzie zaczęli szukać alternatywnych – bezpieczniejszych oraz wolnych – środków płatniczych. Samo pojawienie się kryptowalut było początkowo uznawane za krótkotrwałe zjawisko. Jednak okazało się, że jest to fenomen o dużym potencjale. Niektórzy specjaliści uważają, że mogą one nawet wywołać zmiany w aktualnym systemie finansowym.

Waluta wolna, taka jak Bitcoin, to specyficzny rodzaj waluty, która ma przypisaną przez swojego właściciela określoną właściwość. Przypisania dokonuje się za pomocą specjalnych aplikacji; waluta może reprezentować akcje, mienie, nieruchomość lub po prostu walutę. Ich wartość jest zależna od skalę, na jaką są rozpowszechnione. Więcej informacji na temat sposobu, w jaki można nimi operować, można znaleźć na stronie https://berich.eu/.

Rynek kryptowalut uważany jest obecnie za niezwykle niestabilny. Inwestorzy wciąż szukają możliwości pozwalających na przeczekanie dużych wahań kursowych bez “wychodzenia” z kryptowalut. Jednym z rozwiązań są tak zwane stablecoiny, czyli rodzaj stabilnej kryptowaluty, której kurs związany jest z kursem waluty, innej kryptowaluty lub jej samej.

Zainteresowanie inwestorów kryptowalutami stale rośnie, tak samo jak ilość różnych rodzajów “coinów” na rynku. Niektóre banki centralne planują wprowadzenie kolejnych, własnych kryptowalut. Przewidywane jest także podjęcie prac, które umożliwią stworzenie międzynarodowego systemu zapobiegania przestępczego wykorzystania kryptowalut (na przykład prania brudnych pieniędzy). Wszystkie te czynniki sugerują, że w najbliższym czasie raczej nie nastąpi nagłe wygaszenie tego nieprzewidywalnego, szybko rozwijającego się rynku. Wręcz przeciwnie – specjaliści spodziewają się jego dalszego rozwoju.

Rynek kryptowalut jest bez wątpienia rynkiem o dużym i wciąż rosnącym potencjale. Jednak ze względu na jego zmienność, początkujący inwestor powinien do niego podchodzić z dużą dozą rozwagi oraz po dobrym przygotowaniu merytorycznym. Zrozumienie mechanizmów kierujących grą na giełdzie powinien ułatwić poradnik dostępny pod linkiem https://berich.eu/jak-grac-na-gieldzie-poradnik/.

os 02.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również