Kamery live
prognoza pogody

„CorNatura” na tarasie MCK-u. Melodyjność wielokulturowa

25 sierpnia 2023 08:07

NOWY TARG. Obiecująco rozwija się koncertowanie na tarasie MCK-u. To, czym w upalne niedzielne popołudnie uraczył publiczność zespół „Cornatura” – było inspirującą przyjemnością.

„CorNatura” na tarasie MCK-u. Melodyjność wielokulturowa

Sylwia Basta „Silvana” i Francisco Samael Flores Rodriguez przygotowali na ten wieczór koncert hiszpańsko-meksykański. Zabrzmiały w nim tradycyjne melodie meksykańskie w ich własnych aranżacjach. Nie brakło też meksykańsko-polskiej pieśni „Celito Lindo” z przyśpiewem A ja ja jaj…, u nas znanej z „Cwaniackich kupletów”.

Z hiszpańskim temperamentem duet wykonał „Malagenię”, a wypełniającą taras publiczność w chwili, gdy słońce kryło się za Babią Górę – rozrzewniły kultowe pieśni „Besame mucho”, „Corazon Espinado” z repertuaru Carlosa Santany, także muzyka z filmu „Desperados” i przejmująca „La bruja”, którą w filmie „Frida” wyśpiewała Salma Hayek.

Podczas tego koncertu Samael grał na keyboardach, a Sylwia – jako multiinstrumentalista – na gitarze, skrzypcach, flecie prehiszpańskim. Słuchacze byli oczarowani. Tym bardziej, że miał koncert w swoim repertuarze również dwa akcenty muzyki sefardyjskiej – utwory obrzędowe wykonane w języku ladino, z towarzyszeniem bębna szamańskiego.

Następny koncert „CorNatury” – 27 września, w szczawnickim Jazz Barze. Równocześnie Sylwia zaangażowała się w kolejny, ambitny projekt muzyczny – „Ładne Kwiatki”. Efekty usłyszymy i zobaczymy wkrótce, bo 1 września, w tym samym miejscu.    

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

 

 

Anna Szopińska 25.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również