Kamery live
prognoza pogody

Budowa „zakopianki”. Nitki mostu – 50 metrów od połączenia

NOWY TARG. Intensywność ruchu ciężarówek – tzw. wodzideł na budowie nowej „zakopianki” w granicach Nowego Targu opisuje się teraz kilkuset przejazdami dziennie. Pierwszej nitce mostu nad Czarnym Dunajcem – ciągniętej równocześnie z dwóch brzegów – do połączenia brakuje już tylko ok. 50 metrów.

 

Budowa „zakopianki”. Nitki mostu - 50 metrów od połączenia

Jest to nitka bardziej zaawansowana, na kierunku Zakopane – Kraków. Na drugiej nitce, od strony Ludźmierza, zalany betonem został pierwszy segment mostu.

Po drugiej stronie ul. Ludźmierskiej, naprzeciwko Żanexu, widać już zarys przyszłego oczka wodnego. Właśnie wywożona jest stamtąd ziemia, aby utworzyć zagłębienie.

W rejonie Grela natomiast powstała – z metalowych przęseł – konstrukcja wiaduktu nad torami. Ruch kołowy poprowadzono objazdem w odległości kilkunastu metrów od tego miejsca. Na pierwotnie torfowym obszarze między Grelem a lewym brzegiem Czarnego Dunajca, budowany jest przepust dla drugiego potoku. Studzienki na przyszłej nitce „zakopianki” obsypywane są żwirem. Aura cały czas sprzyja dużej intensywności prac. 

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 27.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Baca 21:42 21.07.2022

ostatnie 5 metrów dziś 21 lipca

Zobacz również