Kamery live
prognoza pogody

Balay feat. Młode Podhale – tradycyjna kolęda w nieco innej aranżacji

20 grudnia 2020 04:33
Wyciszenie Włącz dźwięk

Balay, czyli Magda Bałajewicz – pochodząca z Nowego Targu wokalistka i kompozytorka nagrała właśnie dwie kolędy wspólnie z zespołem Młode Podhale. To początek dłuższej współpracy, która w przyszłości zaowocuje całą płytą. Jedna z kolęd – “O Gwiazdo Betlejemska” miała już swoją premierę na kanale YouTube. Posłuchajcie jak brzmi w tej niecodziennej aranżacji!

 

O tym, jak narodził się pomysł na współpracę z Uczelnianym Zespołem Góralskim Młode Podhale, opowiada Mag Balay:

-Pracuję nad drugim albumem. Tak się złożyło, że pomyślałam, że zwrócę się w stronę moich korzeni, powrócę na Podhale. Poszukiwałam takich trochę etnicznych brzmień, które mogłabym zderzyć z muzyką elektroniczną, którą robię na drugą płytę, z takim synth popem – i pomyślałam o Młodym Podhalu. Prace nad płytą, ze względu na pandemię, postępują troszkę wolniej, natomiast w związku z tym świątecznym czasem pomyśleliśmy, że zaczniemy wcześniej, że zrobimy razem kolędy. 

-To jest dla nas ciekawe doświadczenie – mówi Paulina Peciak, kierowniczka zespołu Młode Podhale – U nas większość zespołu to amatorzy wykonujący muzykę góralską, podhalańską, a tutaj mamy doświadczenie z profesjonalnymi muzykami, całkiem inny styl muzyki i połączenie z góralską – no, ciekawe zestawienie. Kolęda “O Gwiazdo Betlejemska” przysporzyła nam troszeczkę więcej kłopotu, za to uważam, że Magda bardzo pięknie w niej się pokazała i zaśpiewała tak, że mam ciarki, a znowu “Ej, Malućki” to góralska kolęda, więc było nam dużo łatwiej, co chyba słychać. 

Cała rozmowa z Mag Balay i Pauliną Peciak – już w programie “Na skrzyżowaniu sztuk”. 

W projekcie udział wzięli:

Wokal/ aranżacja/produkcja: Balay

Aranżacja/ produkcja muzyczna/instrumenty elektroniczne i klawiszowe: Michał Wierba

Wokale: Wiktoria Krawczyk, Anna Łabunowicz, Paulina Peciak, Małgorzata Polak, Paulina Świder, Dorota Trebunia Sekcja góralska:

Przemysław Wesołowski – skrzypce, wokal

Łukasz Murzański – skrzypce, wokal

Dawid Bobak – skrzypce, wokal

Jan Jakubiec – basy

Jan Majerczyk – dudy podhalańskie

Realizacja dźwięku/miks/mastering: Krakowska Pracownia Dźwięku

PROJEKT ZREALIZOWANO DZIĘKI WSPARCIU:

Firma IL PROJEKT Ireneusz Liwerski

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu

 

os 20.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również