Kamery live
prognoza pogody

Artystyczny rok w MOK-u – wielkie podsumowanie

16 czerwca 2016 21:02

NOWY TARG.

Pracę zespołów i grup działających w Miejskim Ośrodku Kultury co roku podsumowuje sceniczny maraton pod hasłem „Rozrabiamy kulturalnie”. Ta efektowna impreza odbyła się już trzynasty raz. Jak zwykle – była też okazją do ogłoszenia wyników konkursu „Pegaz dla nauczycieli”, z wręczeniem tytułów „Ambasadora” i „Przyjaciela MOK”.

Artystyczny rok w MOK-u – wielkie podsumowanie

Na scenie prezentowały się zespoły taneczne: Party-Tura, Party-Tura Fun oraz zespoły gimnastyki artystycznej – „Biedronki”, „Marionetki”. W naprawdę znakomitych wykonaniach można było usłyszeć wokalistki z prowadzonego przez Dorotę Kret Studia Piosenki SEPTYMA – obsypane nagrodami laureatki prestiżowych konkursów: Julię Jarząbek, Martynę Plewę, Magdę Panek, Edytę Limanówkę, Paulinę Bryniarską, Wiktorię Żółty.  Z długim programem wystąpił chętny zawsze, gdy trzeba, zespół góralski „Mali Śwarni”.

Od września aż do maja każdego roku MOK dokumentuje korzystanie z jego edukacyjnej i kulturalnej oferty, także z oferty Muzeum Podhalańskiego, przez nauczycieli z całego powiatu. Tego roku, w konkursie „Pegaz dla Nauczycieli” jury postanowiło nagrodzić tytułem Nauczyciela Aktywnego, statuetką i dyplomem,  Alinę Stanek z Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu. Systematycznie i aktywnie uczestniczyła ona bowiem wraz z uczniami w warsztatach i wystawach organizowanych przez Muzeum Podhalańskie. Tym samym była pozytywnym ambasadorem działalności Muzeum Podhalańskiego. 

Tytuły Przyjaciela MOK  przyznano natomiast:

– niestrudzonemu fotografowi-dokumentaliście mnóstwa MOK-owskich imprez, zawsze pomocnemu w fotograficznych zadaniach specjalnych od MOK-u – Zbigniewowi Krauzowiczowi

– oraz Dominice Hamrol i Małgorzacie Wesołowskiej z Fundacji „Lepszy świat”, pomagającej bezdomnym, porzuconym i cierpiącym zwierzętom, zwłaszcza kotom – za otwartość  na nowe pomysły, serce pełne miłości do zwierząt i gotowość do współpracy z MOK.

Tytułem Ambasadora MOK została natomiast uhonorowana Dorota Kret – przewodniczka młodych talentów po świecie muzyki i śpiewu – za wytrwałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą oraz doskonałe reprezentowanie MOK-u na konkursach w Polsce i za granicą. Z wielkimi sukcesami prowadząca Studio Piosenki SEPTYMA pani Dorota, sama nagrodzona, skorzystała z finałowej imprezy, by nagrodzić również kilka swoich znakomitych wychowanek.

Czerwcowe „Rozrabianie kulturalne” to także dla MOK-owskiej kadry sposobność, by podziękować zaangażowanym i kreatywnym instruktorom; dzieciom, które chcą przychodzić na zajęcia i kształcić się artystycznie oraz rodzicom życzliwym chęciom i zamiłowaniom swoich pociech. Talent to wszak boża iskra, w którą trzeba dmuchać długo i wytrwale, żeby rozgorzała płomieniem prawdziwej pasji. 

NT24TV 16.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również