Kamery live
prognoza pogody

Animuję Moje Miasto 2017 – przeszło do historii

31 października 2017 20:54

Rekordowa frekwencja na warsztatach, sporo nowości, codzienne pokazy i wyjątkowe spotkanie z gościem specjalnym. W niedzielę zakończyła się 3. edycja festiwalu Animuję Moje Miasto. 

Animuję Moje Miasto 2017 - przeszło do historii

Zajęcia warsztatowe zostały w tym roku podzielone na trzy panele: plastyczne, animacyjne oraz malowanie światłem. Ostatni był eksperymentem i jednocześnie nowością tegorocznej edycji, który dał uczestnikom możliwość nauczenia się czegoś nowego z zakresu sztuki nowoczesnej. Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania. Dzieci bardzo angażowały się w pracę, a na ich twarzach było widać ekscytację. Ich kreatywność zaskoczyła prowadzących.

Tematem przewodnim warsztatów plastycznych dla najmłodszych uczestników było hasło „Animacja narodziła się przed naszą erą”, zainspirowane twórczością Witolda Giersza. Dzieci mogły w wyobraźni przenieść się do tamtych czasów i stworzyć jaskinię z malowidłami naskalnymi (artystycznymi).

Po warsztatach z animacji poklatkowej powstało kilka projektów. W nocy z soboty na niedzielę udało się zmontować w gotowy materiał tylko część z nich, jednak już wkrótce wszystkie zrealizowane projekty pojawią się na kanale Effata Anima na YouTube .

Projekcje filmowe można było oglądać podczas każdego dnia wydarzenia, dzięki współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Twórców Filmu Animowanego ASIFA – ASIFA Poland, z okazji 16-tego Międzynarodowego Dnia Animacji.

Filmy, które mogli obejrzeć widzowie pochodziły, m.in. z Grecji, Australii, Meksyku. Jeden z wieczornych pokazów animacji odbył się w już po raz trzeci KsiążKawiarni Rezerwat. Tegoroczną edycję zakończył zestaw bajek dla dzieci, które zostały nagrodzone na Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie w 2017 roku oraz wyjątkowe spotkanie z panem Piotrem Nawrockim, konstruktorem lalek do filmów animowanych.

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na scenę przez gościa specjalnego i mieli możliwość bezpośrednio wejścia z nim w dialog. Wisienką na torcie było wsparcie panów Krzysztofa i Piotra z firmy „Magiczne Oświetlenie”, którzy spełnili nasze marzenie o bajkowym wystroju wnętrza w Miejskim Ośrodku Kultury. 

fot. Effata Anima/arch.nowytarg24.tv

mat.prasowe /os

NT24TV 31.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również