Kamery live
prognoza pogody

Animuję Miasto 2017 – odsłona druga: warsztaty

29 października 2017 10:24

W drugim dniu festiwalu Animuję Moje Miasto, Miejski Ośrodek Kultury wypełniony był po brzegi zajęciami warsztatowymi: z animacji poklatkowej, plastycznymi oraz fotograficznymi. Nie mogło obyć się też bez pokazów filmowych. 

Animuję Miasto 2017 - odsłona druga: warsztaty

Efekty pracy warsztatowej z animacji poklatkowej będzie można podziwiać już dziś, na zakończenie festiwalu, kiedy to odbędzie się uroczysta premiera stworzonego przez uczestników warsztatów dzieła.

Już wczoraj można było za to zobaczyć prace, nadesłane w ramach konkursu plastycznego na plakat związany z festiwalem oraz tematyką animacji. 

Do konkursu plastycznego zgłoszonych zostało 45 prac. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu na temat: “Animacja narodziła się przed naszą erą.” Wyboru prac dokonał zespół organizatorów ze Studia Filmowego Effata Anima. Nagrody i wyróżnienia przyznano następującym uczestnikom: Aleksandra Tylla, Magdalena Wistuba, Michał Marduła, Julia Fryźlewicz, Zofia Kurnik, Anna Słaboń, Karolina Ligas (nagrody) oraz Inez Hordyczko, Wiktoria Małkowska, Emilia Grela, Julia Kaczmarczyk, Magdalena Truty, Mateusz Marduła, Aleksandra Mikołajska (wyróżnienia).

Wszystkie warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, niosąc dzieciom wiele radości i zapoznając ich z technikami, o jakich wcześniej nie mieli pojęcia – jak choćby malowanie światłem podczas warsztatów fotograficznych odbywających się w zupełnych ciemnościach sali kominkowej.

Żaden z festiwalowych dni nie mógł obyć się bez pokazu animacji – były bajki dla dzieci i dla dorosłych, jedną z ideą festiwalu jest obalenie dość powszechnego mitu, wg którego film animowany to dzieło skierowane wyłącznie do najmłodszych widzów.

Przed nami wydarzenie specjalne festiwalu, odbywające się pod hasłem “Wewnętrzne życie lalki”. Jest to spotkanie z Piotrem Nawrockim, konstruktorem lalek do filmów animowanych, który już o 14:00 opowie nam w MOK o tym, jak wygląda animowane życie jego bohaterów. 

NT24TV 29.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również