Grzegorz Watycha: „Sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców”
W czwartek, 22 listopada br. oficjalnie rozpoczęła się w Nowym Targu kolejna, 8. kadencja samorządu – po raz pierwszy 5-letnia. Oficjalne przejęcie władzy odbyło się tradycyjnie, poprzez ceremonię ślubowania oraz dopełnienie formalności związanych z odbiorem zaświadczeń o wyborze. Wyjątkowo ciepło przyjęto symboliczny moment, w którym burmistrz Grzegorz Watycha odebrał swoje zaświadczenie z rąk Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. „Ten sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców” – mówił burmistrz Nowego Targu w przemówieniu podczas I Sesji Rady Miasta, inaugurującej pracę samorządu w nowej kadencji.
„Obejmując urząd Burmistrza Miasta Nowy Targ, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg” – tak właśnie brzmiały słowa ślubowania, po których prowadzący I Sesję radny – senior Jacenty Rajski oświadczył uroczyście, że Grzegorz Watycha oficjalnie objął urząd burmistrza na lata 2018-2023. Wcześniej, Grzegorz Watycha odebrał z rąk Wojciecha Gliścińskiego, przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, oficjalne zaświadczenie o wyborze na to stanowisko. To ten właśnie moment przyjęty został przez zgromadzonych z wyjątkowym aplauzem, długą owacją na stojąco.
W dalszej części posiedzenia, już po wyborze Prezydium Rady Miasta, burmistrz Grzegorz Watycha wygłosił przemówienie inaugurujące rozpoczętą właśnie kadencję. Dziękował w nim wyborcom i współpracownikom, zapewnił, że w związku z tak dużym poparciem dla jego programu wyborczego, będzie priorytetowo traktował zawarte w nim, główne zadania inwestycyjne: przebudowę MOK oraz budowę hali widowiskowo-sportowej, postulat dalszej dbałości o poprawę powietrza oraz rozwoju infrastruktury komunikacyjnej i społecznej. Nowo wybranych radnych zapraszał do współpracy na rzecz miasta. Oto pełna treść przemówienia:
„Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Radni!
Wszyscy zaproszeni goście, dyrektorzy, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych i spółek, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych Urzędu Miasta.
Wielce Szanowni Drodzy Mieszkańcy Miasta Nowego Targu!
Na wstępie chcę gorąco podziękować mieszkańcom naszego miasta za tak ogromne poparcie, jakiego udzielili mi w tych wyborach. Jest ono dla mnie wyrazem docenienia pracy w pierwszej kadencji sprawowania funkcji burmistrza Nowego Targu, którą wspólnie z całym zespołem współpracowników wykonaliśmy na rzecz naszej małej Ojczyzny.
Dziękuję też radnym minionej kadencji, którzy konstruktywnie współpracowali z władzą wykonawczą, żeby na końcu kadencji móc powiedzieć, że mają swój udział w realizacji wielu większych czy mniejszych przedsięwzięć, inwestycji zrealizowanych w mieście. Nie wszystkim tym radnym udało się w nowych wyborach zdobyć ponownie mandat, ale jeśli chcą tylko nadal ze mną współdziałać, to liczę na to, że wykorzystamy zdobyte doświadczenie i w innej formie nadal możemy i będziemy pracować.
Jak wspomniałem, ten sukces wyborczy odbieram jako dostrzeżenie ciężkiej pracy i zaangażowania w rozwiązywanie spraw ważnych dla mieszkańców, z którymi przez cały czas starałem się utrzymywać kontakt. Również moi najbliżsi współpracownicy jako priorytet stawiali to, z czym zwracają się do nas mieszkańcy. Dziękuję im bardzo za tę postawę, za to, że utrzymaliśmy ten model pracy przez całą kadencję.
Dobro wspólne, interes miasta i jego mieszkańców, zwykłych obywateli, zawsze było i pozostanie u mnie na pierwszym miejscu. Dziękuję oczywiście wszystkim pracującym na ten wynik wyborczy w ramach bezpartyjnego, albo raczej ponadpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Nasze Miasto. Ten ruch obywatelski, oddolna inicjatywa, rozwinął się podczas kampanii i przyciągnął całkiem nowych, wartościowych ludzi. Mam nadzieję, że praca, którą chcemy wspólnie wykonywać, będzie łączyła i przyciągała również innych do tego, ażeby wspólnie działać i pracować na rzecz naszego miasta. Dziękuję Wam za wspólną pracę i oczekuję, że dalej tak efektywnie będziemy działać, żeby wykonać założone cele programowe.
Sprawowanie władzy w Mieście to wielki zaszczyt, ale też wyzwanie i poważny obowiązek, wymagający dużo siły i determinacji. Deklaruję, że nie braknie mi woli i determinacji, by pracować rzetelnie i uczciwie dla dobra Miasta i wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i będą od nas oczekiwać pomocy. Mając dzisiaj legitymację i mandat zaufania dany przez mieszkańców – naszych wyborców -kontynuujemy wciąż pracę i rozpoczęte projekty inwestycyjne.
Zapraszam wszystkich radnych tej kadencji do współpracy i liczę na owocne współdziałanie, bo przecież każdy deklarował, a dzisiaj ślubował, że będzie działał na rzecz dobra wspólnego, a tylko zgodną pracą możemy ten cel osiągnąć.
Wolą zdecydowanej liczby naszych wyborców było, by przedstawiony przeze mnie program rozwoju miasta na najbliższe lata był realizowany. Dlatego główne, największe, a przez to najtrudniejsze zadania inwestycyjne muszą być traktowane priorytetowo. Myślę tu o rozbudowie Miejskiego Ośrodka Kultury, budowie hali widowiskowo-sportowej, dbałości o poprawę stanu powietrza, rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, jak również społecznej, rekreacyjnej. Wszystko, by poprawiać stale atrakcyjność Nowego Targu jako miejsca zamieszkania, ale również ośrodka przyciągającego turystów dzięki swojej otwartości i przyjazności mieszkańców.
Szanowni Państwo! Z optymizmem w Przyszłość! Rozpoczynamy nową kadencję samorządu. Niech duch patriotyczny, który uniósł nasze serca i myśli ku szczytnym ideom podczas ostatnich obchodów Jubileuszowego Święta Odzyskania Niepodległości, dodaje nam sił i wiary,że to co robimy i chcemy zostawić po sobie jako owoc tej kadencji, jest dobre i potrzebne dla wszystkich mieszkańców.
Niech Patronka Naszego Miasta Św. Katarzyna, której Święto będziemy obchodzić w sobotę, czuwa nad Miastem i jego mieszkańcami!”
Gratulacje dla burmistrza i nowo wybranych radnych złożył pod koniec Sesji radny Michał Glonek, deklarując pełną współpracę w imieniu swoim i nowo powstałego klubu Razem Nowy Targ. Głos zabrał również radny Paweł Liszka, życząc burmistrzowi „powodzenia i mądrych decyzji”.
/os
Grzegorz Luberda – nowym Przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ
Komentarze
To był dzień na który czekałem przez ostatnie cztery lata. Gratuluję z wyboru i oby tak dalej za pięć lat. Pomyślności. Pozdrawiam Maciej Downar Zapolski z rodziną.
Lepiej żeby się przyglądnąć spółce kh Podhale na co tam pieniądze idą ...
Robi dobra robotę tylko żeby jeszcze bardziej przygladnał się Mmks Podhale na co idą nasze pieniądze bo robi się tam bagno i prywata szczególnie w naborze i żaku . (...)
Peter i silver Jack robią robotę 500 euro i camp.
Brawo Panie Burmistrzu ! Powodzenia