PILNE
Kamery live
prognoza pogody

8 zatrzymanych, 6 kg narkotyków, 1500 tabletek extasy. Duża akcja policji na Podhalu (film)

8 października 2020 12:23
Trwa dyskusja
Wyciszenie Włącz dźwięk

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie  zatrzymali na terenie Podhala osiem osób za posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 6 kg różnego rodzaju środków odurzających, blisko 1500 sztuk tabletek extasy oraz ponad 274 tys. złotych w gotówce. Sprawa jest rozwojowa. 

We wtorek rano tj. 6 października br., policjanci z nowotarskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz SPKP w Krakowie jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań na terenie miasta i gminy Nowy Targ oraz jednego na terenie powiatu tatrzańskiego. Łącznie w przeprowadzonej akcji wzięło udział 70 funkcjonariuszy Policji. Zatrzymanych zostało siedmiu mężczyzn i jedna kobieta: jeden 25-latek, dwóch 32-latków, dwóch 35-latków i dwóch 46-latków z Nowego Targu oraz 34-letnia kobieta z gminy Nowy Targ. Podczas przeszukania mieszkań i samochodów osób zatrzymanych,  policjanci ujawnili blisko 3,5 kg marihuany, 2,5 kg amfetaminy, ponad 350 gramów metamfetaminy, oraz 1486 sztuk tabletek extasy.

Narkotyki zapakowane były w mniejsze i większe foliowe worki. Część środków była poporcjowana i zapakowana w małe woreczki strunowe. Wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 200 tys. złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad   274 tys. złotych.  Największą ilość pieniędzy i narkotyków policjanci zabezpieczyli u dwóch 32-latków z Nowego Targu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowotarskiej komendy już kilka miesięcy temu wpadli na trop kilku osób zajmujących się przestępczością narkotykową na terenie Nowego Targu. Dalsze działania i ustalenia  doprowadziły do zatrzymania ośmiu osób.  Czynności prowadzone były we współpracy i  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Sześć z zatrzymanych osób prokuratorskie zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszało tego samego dnia.  25 i 35-latek oraz 34-latka usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a 46-latek usłyszał zarzut uprawy konopi, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi 35 i 46-latek usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara  pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

Prokurator wobec podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru Policji. Dwóch mężczyzn w wieku 32-lat, u których policjanci znaleźli największą ilość narkotyków i pieniędzy, przed obliczem prokuratora stanęło w środę. Podejrzani usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku nawet do 10 lat. Obaj byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym. Jeden z podejrzanych działał w recydywie, więc grozi mu kara nawet do 15 lat odsiadki. Sąd na wniosek prokuratora wobec 32-latków zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Policja oraz prokuratura nadal prowadzą czynności w tej sprawie, które dokładnie wyjaśnią jaki był udział poszczególnych osób w tym nielegalnym  procederze. Możliwe jest przedstawienie podejrzanym także zarzutu dotyczącego handlu narkotykami.   

źródło: KPP Nowy Targ

os 08.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Yo 13:17 09.10.2020

Pdw

Jj 16:46 08.10.2020

Pdw

Krokodyl 15:36 08.10.2020

Ciekawe czy szanowny ,,aligator” jest gotowy dostać sprawę w sądzie za pomówienie!!

Wp 14:07 08.10.2020

Nie zostaniecie sami ! Pdw

KC 13:13 08.10.2020

PDW

Iksdee 12:56 08.10.2020

Szkoda ze pedofili tak łatwo nie łapią.... gwlaciciela ochorone dają

Zobacz również