Kamery live
prognoza pogody

6-latek z Nowego Targu potrzebuje naszej pomocy!

1 października 2021 13:30

Maksiu ma 6 lat. Uwielbia samochodziki małe i duże. Od najmłodszych lat interesuje się motoryzacją – z daleka potrafi rozpoznać markę samochodu. Maksiu lubi jeździć na rowerze i chodzić na zajęcia na basenie. Teraz to jego forma rehabilitacji. A rehabilitacja w jego schorzeniu jest kluczowa i niezbędna. Maksiu ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną- dystrofię mięśniową Duchenne’a w skrócie DMD. Ta choroba jest nieuleczalna, ale przy ludziach dobrego serca i sile Internetu jest szansa, by  ją spowolnić. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację Maksia. Liczy się każda złotówka! Link do ZRZUTKI. 

6-latek z Nowego Targu potrzebuje naszej pomocy!

W tym momencie chłopiec ma rehabilitację raz w tygodniu i basen również raz w tygodniu. Niestety jest to za mało. Maksiu ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną- Dystrofię Mięśniową Duchenne’a w skrócie DMD. W naszej rodzinie nigdy nie było takiego przypadku. To choroba postępująca i prowadzi do degeneracji mięśni. Mutacja w genie powoduje zmianę w strukturze białka zwanego dystrofią, która utrzymuje strukturę komórek mięśniowych. Pozbawione dystrofiny komórki są podatne na urazy. Choroba występuje zazwyczaj u chłopców, a pierwsze oznaki uwidaczniają się miedzy 3 a 6 rokiem życia. Większość dzieci z DMD będzie poruszać się za pomocą wózka w wieku 13 lat. Do tego dochodzą problemu z układem krążeniowym i oddechowym.

Link do ZRZUTKI. 

Dystrofia Mięśniowa to choroba nieuleczalna! Terapia ma na celu wydłużenie okresu samodzielności. Podawane są sterydy. My jeszcze nie mamy określonej dawki leku, ponieważ czekamy na wizytę u specjalisty. Czas oczekiwania jest bardzo długi. Rozważamy terapię zagraniczną, ponieważ w większości państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych taka terapia jest dostępna. Niestety jest to bardzo kosztowne. Mamy czwórkę dzieci i nasze oszczędności niestety mogą być niewystarczające. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc, nie myśleliśmy, że kiedykolwiek znajdziemy się w takiej sytuacji.

Liczy się każda drobna wpłata, za którą z góry bardzo dziękujemy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na terapię oraz przede wszystkim na rehabilitację Maksia – czytamy na stronie zbiórki zorganizowanej przez rodziców chłopca. 

Link do ZRZUTKI. 

 

 
os 01.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również