Kamery live
prognoza pogody

42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia

8 października 2017 21:55

Miejski Ośrodek Kultury przez całą niedzielę tętnił żywym, podhalańskim folklorem, a to za sprawą odbywającej się tam 42. edycji Konkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Tegoroczny konkurs przeszedł do historii jako rekordowy - do udziału w nim zgłosiło się 13 muzyk dorosłych, 11 młodzieżowych, aż 21 dziecięcych oraz 9 instrumentalistów.

42. Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia

Występy oceniało jury w składzie: Tadeusz Watycha – muzyk, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu; Tomasz Hornik – muzyk; Krzysztof Trebunia-Tutka – muzyk oraz Aleksandra Bogucka – etnomuzykolog. Artystów zapowiadał Marcin Kudasik, współorganizator wydarzenia. 

Muzykanci przybyli na konkurs z terenu całego regionu – od Zubrzycy aż po Ochotnicę, od Niedźwiedzia po Zakopane. Nie zabrakło reprezentacji “Skalnych” z Krakowa. 

Oko, ucho i serce cieszył szczególnie liczny udział najmłodszych. Niezwykle przejęci stroili instrumenty na korytarzach nowotarskiego ośrodka kultury, czekając na swoją kolej. Niektórzy pierwszy raz występowali na tak dużej scenie. 

– Grają razem dopiero od maja, ale chcą grać i występować – mówiła mama jednego z młodych muzyków z Krempachów. 

Relacja z wydarzenia oraz wyniki konkursu – w środowym programie kulturalnym “Na skrzyżowaniu sztuk”. Zapraszamy!

NT24TV 08.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również