Kamery live
prognoza pogody

22-latek z powiatu nowotarskiego sprawcą nocnego wypadku

Według zakopiańskiej Policji 22-letni kierowca BMW z gminy Rabka-Zdrój stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Przypomnijmy: dziś około 3.00 w nocy doszło do wypadku z udziałem czterech pojazdów. W wyniku zdarzenia siedem osób odniosło rany.

22-latek z powiatu nowotarskiego sprawcą nocnego wypadku

Fot. KPP Zakopane

Minionej nocy tuż po 3 nad ranem na estakadzie nad torami kolejowymi w ciągu drogi krajowej K-47 w Białym Dunajcu doszło do groźnego wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący BMW z powiatu nowotarskiego jadąc od strony Zakopanego stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem. Siła kolizji była tak duża, że odrzucony pojazd uderzył jeszcze w dwa kolejne samochody. Na miejsce szybko dotarły służby ratunkowe udzielając niezbędnej pomocy uczestnikom zdarzenia. Czworo najbardziej poszkodowanych trafiło do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Obecnie nie ma informacji o bezpośrednim zagrożeniu ich życia, aczkolwiek jedna z poszkodowanych osób jest poważnie ranna.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i technik kryminalistyki zabezpieczając ślady i dokumentując okoliczności zdarzenia. Dwa pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin. Droga krajowa była zablokowana do wczesnych godzin rannych. Pierwsze badanie stanu trzeźwości kierowców nie potwierdziło w organizmie obecności alkoholu, ale do dalszych szczegółowych badań pobrano krew, aby wykluczyć obecność innych zabronionych substancji. Wyjaśnieniem przyczyn tego poważnego wypadku zajmą się teraz śledczy.

Za spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, sprawcy może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Wcześniej pisaliśmy o tym tutaj:

Nocny wypadek na zakopiance

/źródło: KPP Zakopane/

Piotr Starmach 04.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Swój 10:59 04.04.2021

I gdzie oni w Wielką Noc o 3:00 jechali....

Zobacz również