Kamery live
prognoza pogody

2 lutego. W Państwowej Szkole Muzycznej – Mirosława Sojka-Topór i jej goście z koncercie wielu kultur

27 stycznia 2024 18:44

NOWY TARG. „Płyń nuto moja” – to tytuł kolejnego koncertu Mirosław Sojki-Topór, w cyklu „ Z Ludźmierza do Chicago”. Odbędzie się on w ramach promocji jej nowej płyty.

2 lutego. W Państwowej Szkole Muzycznej – Mirosława Sojka-Topór i jej goście z koncercie wielu kultur

Artystyczne wydarzenia tego dnia poprzedzi Msza św. w ludźmierskim Sanktuarium (2 lutego o godz. 9.00), którą artystka uświetni swoim śpiewem i grą na organach.

Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fr. Chopina planowany jest na godz. 19.00. Prócz Mirosławy Sojki-Topór będzie w nim można usłyszeć Emilię Topór, Malwinę Łaś i Aleksandrę Lichaj.

Instrumentaliści towarzyszący śpiewaczkom to:   Robert Czech – cymbały, kahon, Wiktor Kuru – skrzypce, Andrzej Gąsienica-Niźniok – altówka węgierska, Jakub Kluś – akordeon, Dawid Czernik – kontrabas, skrzypce i Marcin Leśniak – skrzypce.  

Organizatorami artystycznych wydarzeń są: Sanktuarium MBL, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fr. Chopina w Nowym Targu, Miasto Nowy Targ, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu i Zespół „Śwarni”.

(asz)

Anna Szopińska 27.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również