Kamery live
prognoza pogody

2. lutego. Agnieszki Górkiewicz cuda na szkle

NOWY TARG. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa na szkle Agnieszki Górkiewicz „Miedzy tradycją a marzeniem artysty”, który odbędzie się 2 lutego (piątek) o godzinie 18.00 w Muzeum Podhalańskim, w budynku Ratusza.

2. lutego. Agnieszki Górkiewicz cuda na szkle

Wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka góralska.

Wystawa prezentuje sztukę współczesnej artystki malującej na szkle oraz eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum w ramach zarysu historycznego.

Agnieszka Ewa Górkiewicz, ur. 9 listopada 1980 roku,  należy do młodszego pokolenia twórców malujących na tylnej stronie szklanych tafli. Pochodzi z Bukowiny Tatrzańskiej, ze strony matki z góralskiego rodu Galiców.  Jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, w 1998 (stypendium roczne), w 2003 (stypendium półroczne) i 2018 (stypendium roczne). Maluje od dziecka i jest samoukiem, a po ukończeniu 16 roku życia została przyjęta do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Posługuje się techniką tradycyjną dla malarstwa na szkle, rozpoczynając pracę od wyznaczenia konturów i detali, a następnie dobierając barwę i wypełniając płaszczyzny kolorem.

Przez blisko 30 lat pracy twórczej wypracowała jednak własny, niepowtarzalny styl malowania i wciąż poszukuje nowych tematów, zestawień barw, oraz sposobów wyrażenia myśli i przeżyć artystycznych. Prace Agnieszki Górkiewicz charakteryzują bardzo bogata, żywa kolorystka, kontrastowe i zdecydowane zestawienia barw i motywów oraz pięknie stylizowane ornamenty kwiatowe.

Zapraszamy serdecznie, wystawa będzie czynna od 2 lutego do 22 marca 2024 r.

Informacja Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

 

Anna Szopińska 27.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Klotylda Gorkiewicz 09:09 28.01.2024

Ja mam obraz malowany na szkle przez Gorkiewicz ale nie znam imienia. Kupiłam go w Jaszczurówce w Zakopanem wówczas była wystawa w 2014 roku.Może to Pani malowała ?

Zobacz również