Kamery live
prognoza pogody

10. września Koncertowy Przewrót Pałacowy, czyli Jacek Wójcicki i inne gwiazdy, przebogaty retro program

9 września 2023 22:18

RABA WYŻNA. Piknik Lat Przedwojennych „Złota era rodu i dworu Głowińskich”, który Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej organizuje jutro na skwerze przy pałacu Głowińskich, przejdzie do rabiańskiej historii i powinien przyciągnąć tłum tak miejscowych, jak i gości.

10. września Koncertowy Przewrót Pałacowy, czyli Jacek Wójcicki i inne gwiazdy, przebogaty retro program

W przygotowanie imprezy, która rozpocznie się o godz. 15.00 zaangażowanych jest wiele stowarzyszeń, grup, kół gospodyń wiejskich – z Raby Wyżnej, Rabki-Zdroju, Podsarnia, Sieniawy, Skawy, Rokicin. Wystąpi cała plejada gwiazd rozrywkowej sceny. Pojawią się przedwojenne samochody. Uczestnicy mają możliwość wypożyczenia retro-stroju i doboru stylizacji. Wszystko w klimatach lat dwudziestych i trzydziestych.

Balet Cracovia Danza da pokaz tańca salonowego z przełomu XIXI i XX wieku. Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar pokaże modę w stylu belle époque. Potem – któż nie przyjmie zaproszenia do międzywojennych tańców i nie zachwyci się modą z lat dwudziestych, trzydziestych, czterdziestych?

Godzina 19.00 to czas koncertu „Muzyczne resume dwudziestolecia międzywojennego oraz najnowsze światowe przeboje musicalu i operetki”. Wystąpią: Jacek Wójcicki i Michał Chytrzyński (skrzypce), Duo Performance, czyli Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek, zespół Young Stars Beaty Czajki-Rolińskiej, Krynickie Studio Baletowe im. W. Szlęka, Duo Performance Band pod dyrekcją Mateusza Dudka, a świetny koncert prowadzić będą Anna Piaskowy i Cezary Skrocki.

Upojny wieczór zakończy się Retro-Potańcówką z towarzyszeniem Kuby Bobasa i przedwojennych szlagierów.

Do tego dochodzą: plenerowa rekonstrukcja, zabawy dawne, turniej brydża towarzyskiego, tradycje myśliwskie, kuchnia dworska, zioła i zdrowotne wódeczki. Podczas Pikniku odbędzie się również promocja książki Marzanny Raińskiej „Dwory w Rabie Wyżnej i Sieniawie. Historia rodzinna”.

(asz)

 

Anna Szopińska 09.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również