Kamery live
prognoza pogody

Złote Gody nowotarskich par

15 listopada 2016 15:41

Tradycyjnie, jak co roku w Karczmie u Borzanka odbyło się dziś uroczyste spotkanie par obchodzących złote i diamentowe gody. Jubilaci z rąk Pana Burmistrza Grzegorza Watychy otrzymali medale Prezydenta RP. Świętowało łącznie 50 par.

Złote Gody nowotarskich par

Nowotarskich par obchodzących w tym roku 50-lecie ślubu było wyjątkowo dużo, bo aż 41. Stało się tak dlatego, że rok 1966 był generalnie wyjątkowy, jeśli chodzi o ilość zawartych małżeństw w Nowym Targu – łącznie w tym roku ślub zawarły 222 pary. To ponad 70 par więcej niż 10 lat wcześniej, czyli w roku 1956. 

Wśród jubilatów znalazło się również 9 par obchodzących gody diamentowe, czyli 60-lecie ślubu. Prócz jubilatów na uroczystości obecni byli Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski oraz proboszczowie nowotarskich parafii NSPJ i Św. Katarzyny, ks. prałat Stanisław Strojek oraz ks. Zbigniew Płachta. 

Pozostając w nieustającym podziwie, składamy wszystkim jubilatom najserdeczniejsze życzenia dalszych, wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i szczęściu. 

NT24TV 15.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również