Kamery live
prognoza pogody

Zatrzymani sprawcy włamań do plebanii

24 kwietnia 2016 16:48

W dniu 17.04.2016 roku, w godzinach wieczornych, miało miejsce włamanie do budynku plebanii  ...

Zatrzymani sprawcy włamań do plebanii

parafii Rzymskokatolickiej w Chochołowie.

Sprawca po wyłamaniu okna dostał się do pomieszczeń plebanii, skąd skradł szereg drobnych przedmiotów, powodując straty w wysokości około 1000 zł. Podczas ucieczki został ujęty przez świadków zdarzenia.

Zatrzymanym okazał się  28-letni mieszkaniec Kielc. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali również drugą osobę, która przebywała na terenie Podhala wspólnie ze sprawcą włamania.  W wyniku czynności prowadzonych w tej sprawie przez funkcjonariuszy nowotarskiej Komendy i podległych Komisariatów ustalono, że zatrzymany mężczyzna w ostatnich miesiącach dokonał także innych włamań, również do budynków plebanii, w Klikuszowej, Szczawnicy i Sromowcach Niżnych. Działania policjantów doprowadziły ponadto do ustalenia i zatrzymania kolejnego mężczyzny, 32-letniego mieszkańca Kielc. Po zweryfikowaniu posiadanych informacji jedną osobę zwolniono, natomiast obu zatrzymanym mieszkańcom Kielc postawiono  pięć zarzutów popełnienia przestępstw.  Wobec obu mężczyzn Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania. 

źródło: KPP Nowy Targ

NT24TV 24.04.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również