Kamery live
prognoza pogody

Wypadek z udziałem motocyklisty. Nie był trzeźwy

22 maja 2020 15:23

W dniu wczorajszym około godz. 19.30 w miejscowości Lipnica Wielka doszło do wypadku z udziałem 22-letniego motocyklisty. Mężczyzna miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Wypadek z udziałem motocyklisty. Nie był trzeźwy

-Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22-letni kierujący motocyklem crossowym podczas wyprzedzania mitsubishi, aby uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem, zjechał z jezdni na chodnik, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Została pobrana również krew do badania – informuje nowotarska policja. 

Ponadto, motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. Tylko za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi 22-latkowi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Wyprzedzanie jest jednym z najniebezpieczniejszych manewrów i najczęściej odbywa się przy zwiększonej prędkości. Kierujący przed rozpoczęciem wyprzedzania powinien upewnić się, że ma odpowiednią widoczność i dostatecznie dużo miejsca do wykonania manewru, bez powodowania utrudnienia dla  innych użytkowników ruchu. Niestety często o tych obowiązkach zapominają i wyprzedzają pomimo słabej widoczności, na zakrętach, czy wzniesieniach, co prowadzi niejednokrotnie do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo, siadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykują tym samym życie i zdrowie własne oraz innych osób – przypominają i przestrzegają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Targu. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 22.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również