Kamery live
prognoza pogody

Wigilia dla samotnych – po raz dwudziesty

25 grudnia 2017 12:58

Około stu osób zebrało się wczoraj po południu w restauracji "Ruczaj" na organizowanej już od 20 lat wigilii dla samotnych. Wspólna wieczerza, śpiewanie kolęd i życzenia to stałe elementy spotkania, które ociepla ludziom samotnym ten wyjątkowy dzień i sprawia, że na moment czują choćby namiastkę atmosfery rodzinnych świąt. 

Wigilia dla samotnych - po raz dwudziesty

Wigilię dla samotnych od dwóch dekad organizuje rodzina Worwów, wspierana przez nowotarskich przedsiębiorców Piotra i Tomasza Żarneckich oraz Zakon Maltański. Spotkanie uświetnił występ chóru “Echo Gorczańskie”, a życzenia uczestnikom spotkania składał osobiście burmistrz Grzegorz Watycha, który co roku znajduje czas, by wziąć udział w tej wyjątkowej wigilii.

Żaden z uczestników spotkania nie opuścił “Ruczaju” z pustymi rękami – każdy otrzymał paczkę z żywnością, a dodatkową niespodzianką podczas wigilii była wizyta św. Mikołaja, który rozdał prezenty najmłodszym uczestnikom spotkania. 

źródło: ekai.pl

fot. rm

 

NT24TV 25.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również