Kamery live
prognoza pogody

Wielkie gwiazdy na otwarciu MCK w Nowym Targu!

10 listopada 2021 18:32

Nareszcie znana jest nie tylko data, ale i szczegóły wielkiego, galowego koncertu, jaki od dłuższego czasu przygotowywany jest przez ekipę Miejskiego Centrum Kultury z okazji hucznego otwarcia zmodernizowanego obiektu. Nazwiska wykonawców robią wrażenie, bowiem takiej kumulacji gwiazd estrady nie było w Nowym Targu jeszcze nigdy! Na jednej scenie pojawią się Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ania Byrcyn i Rafał Szatan, wykonując największe przeboje muzyki filmowej z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective pod batutą samego Krzesimira Dębskiego. 

Wielkie gwiazdy na otwarciu MCK w Nowym Targu!

Program wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 18 przewiduje część oficjalną, z uroczystym przecięciem wstęgi, poczęstunkiem i symboliczną  lampką szampana, potem odbędzie się długo oczekiwany koncert galowy, który z pewnością będzie pokazem, ale i pewnego rodzaju sprawdzianem możliwości technicznych i akustycznych nowej, znacznie większej sali widowiskowej i nowoczesnego sprzętu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – wystąpi znana już nowotarżanom orkiestra i znany dyrygent. 

– Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective będzie dyrygował maestro Krzesimir Dębski, wielka i zasłużona postać w polskiej muzyce. Podczas  koncertu zabrzmi polska i światowa klasyka muzyki filmowej, w tym utwory z filmów, do których muzykę napisał maestro. Instrumentalne utwory będą przeplecione piosenkami filmowymi w wykonaniu gwiazd, taka będzie formuła koncertu – zdradza szczegóły dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Andrzej Lichosyt.  

Niewątpliwie za największą gwiazdę wieczoru uważana jest Edyta Górniak. Poza słynną divą o imponującej skali głosu, która od niedawna jest także mieszkanką Podhala, na scenie pojawi się Mietek Szcześniak. Przed laty to właśnie z Górniak stworzył niezapomniany duet w “Dumce na dwa serca”.

Przed nowotarską publicznością wystąpi również wschodząca gwiazda polskiej estrady, pochodząca z Zakopanego Ania Byrcyn – laureatka głównej nagrody tegorocznego, 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie „Debiuty”. To artystka, która także występowała już wspólnie z Edytą w programie “The Voice of Poland” – to nie kto inny, jak znana piosenkarka doprowadziła zdolną góralkę do finału programu.

W gronie wokalistów, którzy pojawią się na scenie MCK w dniu jego otwarcia znajdzie się też Rafał Szatan– znany z udziału w kilku telewizyjnych turniejach i talent show, wykształcony muzycznie aktor i wokalista. 

Krzesimir Dębski  to ceniony kompozytor, dyrygent i muzyk, któremu największą sławę przyniosły filmowe i serialowe piosenki, które przez lata urosły do rangi kultowych przebojów – jak choćby te napisane na potrzeby filmów “Ogniem i mieczem” i “W pustyni i w puszczy”, czy takich seriali jak  “Ranczo”, “Na Wspólnej”, czy “Na dobre i na złe”.  Z pewnością można spodziewać się, że część filmowych szlagierów jego autorstwa zabrzmi 19 listopada w Nowym Targu. Program koncertu przewiduje także kompozycje innych polskich, ale i światowych mistrzów muzyki filmowej, jak choćby Ennio Morricone

Pierwszy weekend po oficjalnym otwarciu Miejskiego Centrum Kultury również będzie wypełniony atrakcyjnymi koncertami. W sobotę, 20 listopada w Nowym Targu na scenie MCK wystąpi Daria Zawiałow, ciekawy koncert z udziałem większej ilości artystów planuje się także na niedzielę,  21  listopada. Wiadomo też, że  podczas otwarcia ma zostać zaprezentowane  nowe logo MCK, wybrane w drodze konkursu. 

Wstęp na wydarzenia jest płatny. Koszt biletu na koncert muzyki filmowej to 130 zł. Bilety można nabyć w Ratuszu (Rynek 1) w godz.12 -17 od 12 listopada do 19 listopada (piątek), włącznie z sobotą i niedzielą.

Gala otwarcia Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu – znamy szczegóły!

os 10.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również