Kamery live
prognoza pogody

Góralka w finale The Voice of Poland!

29 listopada 2020 18:41
Wyciszenie Włącz dźwięk

Anna Gąsienica-Byrcyn zaśpiewa w finale 11. edycji programu TVP2 The Voice of Poland. We wczorajszym, półfinałowym odcinku Ania – należąca od początku do drużyny Edyty Górniak – zachwyciła jurorów m.in. wykonaniem swojej autorskiej piosenki zatytułowanej “Nocą”. “Jestem speechless. Coś wspaniałego. Brzmi bardzo przebojowo. ten utwór powinien absolutnie wejść do radia” – pochwaliła podopieczną trenerka. 

zrzut ekranu-The Voice of Poland TVP2/youtube

Ania jest góralką urodzoną w Toronto, pochodzi ze znanej, góralskiej rodziny. Jak czytamy w opisie na stronie internetowej programu, od najmłodszych lat śpiewa i gra na instrumentach – gitarze, skrzypcach fortepianie. Talent szlifowała uczęszczając do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie, uczyła się też w szkole katolickiej w Toronto. 

Należała do dwóch zespołów folklorystycznych, a z jednym z nich – 9SIYŁ sporo koncertowała po całym świecie. Obecnie studiuje na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

W programie “The Voice of Poland” idzie jak burza. Choć jej wykonanie słynnego utworu Krystyny Prońko “Jesteś lekiem na całe zło” nie odwróciło wszystkich foteli podczas przesłuchań w ciemno, nie zmienia to faktu, że świetnie radzi sobie na każdym z kolejnych etapów programu, zachwycając siłą i barwą głosu i gładko przechodząc dalej. W “Bitwach” pokonała nowotarżankę Magdalenę Ćwiertnię, której mimo licznych zachwytów i chęci tzw. kradzieży ze strony wszystkich trenerów, nie udało się utrzymać do końca na czerwonym krześle. 

Wczorajsze, mocne występy zapewniły Ani zwycięstwo i miejsce wśród finałowej czwórki, gdzie jest jedyną  kobietą. Powodzenia w finale! Trzymamy kciuki za “naszych”!

 

 

os 29.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również