Kamery live
prognoza pogody

Warsztaty sensoryczno – etnograficzno – kulinarne w Jedenastce

16 listopada 2016 14:14

W Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu odbyły się warsztaty sensoryczno-etnograficzno-kulinarne, zorganizowane przez Koalicję Marek Ziem Górskich, stowarzyszenie zrzeszające samorządy z Żywca, Suchej Beskidzkiej i Nowego Targu.

Warsztaty sensoryczno - etnograficzno - kulinarne w Jedenastce

To kolejny udany projekt, jaki udało się zrealizować w ramach koalicji. Sfinansowany został dzięki dotacji pozyskanej z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty dostosowane były do potrzeb i możliwości drugoklasistów, zapewniając im atrakcyjną formułę. Tematycznie wybiegały już w przyszłość – motywem przewodnim warsztatów były bowiem wypieki świąteczne. Sensoryczny aspekt warsztatów polegał przede wszystkim na samodzielnym lepieniu, wałkowaniu, poznawaniu różnych struktur przez dotyk, ale nie zapominajmy że sensoryka to także kolor, zapach i smak. Tych elementów również nie brakowało, a zapachy pierniczków roznosiły się po całej szkole.

Zarówno obecny na warsztatach burmistrz Grzegorz Watycha, jak i dyrektor szkoły Robert Furca podkreślali istotny cel inicjatywy, jakim było przekazanie uczniom – poprzez zabawę – wiedzy na temat zdrowego odżywiania. To tematyka często poruszana na lekcjach przy różnych okazjach i zgodna z profilem działalności szkoły, w której istnieją klasy sportowe.

NT24TV 16.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również