Kamery live
prognoza pogody

W stolicy Podhala – wystawa owczarków podhalańskich (galeria)

26 marca 2017 12:55
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na terenie Rancza Lot odbyła się dzisiaj wystawa owczarków podhalańskich - hodowcy z całej Polski zjechali ze swoimi białymi pupilami, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Łącznie w wystawie wzięło udział 69 psów tej rasy - mniejszych i większych, bardziej lub mniej białych, czy puchatych. Nie zabrakło reprezentantów z terenu Podhala.

Jak się okazało, w tym roku przypadają aż trzy rocznice związane z tą dobrze znaną w naszym rejonie rasą pastersko-stróżującą. Na Podhalu pies ten kojarzony jest przede wszystkim jako bacowski pomocnik w wypasie owiec. 

Jedną z rocznic była ta związana z narodzinami pierwszego owczarka podhalańskiego z pełnym rodowodem – co ciekawe, miało to miejsce w 1957 roku na terenie…Łeby, w hodowli dr Danuty Hryniewicz, członka honorowego Związku Kynologicznego w Polsce.

Z okazji potrójnej rocznicy, organizatorzy – jeszcze przed rozpoczęciem konkurencji, dla dodania dawki energii właścicielom owczarków – przygotowali specjalny tort z wizerunkiem owczarka podhalańskiego.

 

NT24TV 26.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również