Kamery live
prognoza pogody

W sobotnie święto – dodatkowe kursy MZK do Ludźmierza

10 sierpnia 2020 21:16

Z okazji sobotniego święta Matki Boskiej Zielnej i tłumnie odwiedzanego przez nowotarżan odpustu w Ludźmierzu, Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu uruchamia 15 sierpnia 2020 roku dodatkowe kursy na trasie Nowy Targ Rynek – Krzywa MOK – Ludźmierz – Nowy Targ Rynek. Autobusy miejskie będą kursować po wyznaczonej trasie w godz. 8.00 – 15.00 , średnio co 30 minut. 

W sobotnie święto - dodatkowe kursy MZK do Ludźmierza

Co istotne, na linii specjalnej nie będą obowiązywać bilety miesięczne, ulgowe, ani przejazdy bezpłatne. Za przejazd trzeba będzie zapłacić 4 zł (bilet 60 minutowy) lub 6 zł (bilet 180 minutowy). 

Uroczysta suma na ołtarzu polowym w Ludźmierzu pod przewodnictwem J.E. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, rozpocznie się o godz. 11.30. Świętowaniu uroczystości Wniebowzięcia NMP będzie towarzyszyć 21 BSP, w dniu 100-lecia „cudu nad Wisłą”.  Na każdej Mszy świętej będzie  miało miejsce tradycyjne błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż.

Dziś w Ludźmierzu – największe święto w roku

„Solarisy” prosto z fabryki – już na stanie MZK

 

os 10.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również