Kamery live
prognoza pogody

W Mszanie Dolnej zlikwidowano nielegalny hazard

6 lipca 2020 15:50

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych w Mszanie Dolnej. Zabezpieczono jedenaście tego typu urządzeń.

W Mszanie Dolnej zlikwidowano nielegalny hazard

W związku z podejrzeniem, że w jednym z lokali  w Mszanie Dolnej dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 24 czerwca br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie dokonali sprawdzenia tego adresu.  Podczas działań zabezpieczono jedenaście automatów do gier. Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych przesłuchano graczy oraz obsługę lokalu, a ujawnione urządzenia zabezpieczono do dalszych postępowań karnych skarbowych i administracyjnych.

Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń, oprócz automatów  natrafiono na inne urządzenia służące do załączania gier oraz ich kredytowania, a także gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych w kwocie kilku tysięcy złotych.

Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie 

 

os 06.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również