Kamery live
prognoza pogody

W akcji HDK – coraz więcej ofiarnej młodzieży

2 grudnia 2016 08:34

Dwa razy w roku aula „Sokoła”, czyli Zespołu Szkół Nr 1 im. Wł. Orkana, zamienia się w pole działania terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jesienna akcja, w której brali udział uczniowie dwóch placówek: „Sokoła” i Prywatnych Szkół Średnich im. Venuleta – przyniosła rekordową frekwencję.

W akcji HDK – coraz więcej ofiarnej młodzieży

Chętne do oddania krwi były tym razem 62 osoby. Po ankietowaniu i badaniu medyczne służby zakwalifikowały do pobrania 51 uczennic i uczniów. Coraz większa liczba gotowych do służenia innym „darem życia” świadczy, że idea honorowego krwiodawstwa pięknie rozwija się na Podhalu, w czym ogromna zasługa inicjatora akcji – nowotarskiego Klubu IPA, który sam świeci przykładem, ponadto stara się o sponsorów dla pakietów odżywczych i pamiątkowych gadżetów.

Na młodzież znakomicie działają przykłady koleżanek i kolegów dzielnie przełamujących pierwszy lęk przed igłą, potem spokojnie wytrzymujących ok. 10 minut na fotelu. A po pierwszym razie – już łatwiej decydować się na kolejne pobranie. Niektórzy uczniowie to już „weterani” z udziałem w trzech akcjach na swoim koncie i gotowością do udziału w kolejnych. Chcą pomagać innym i dzielić się cząstką siebie, również w nadziei, że – gdyby zaszła taka potrzeba – ktoś pomoże im lub ich bliskim. Poza tym szlachetna bezinteresowność daje prawdziwą wewnętrzną satysfakcję.

Większość kadetów biorących udział w jesiennej akcji czyniła to po raz pierwszy. I jak na debiutantów – sprawiła się nader dzielnie. Zresztą cała kilkugodzinna akcja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie i „bezwypadkowo”.   

/as

NT24TV 02.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również