Kamery live
prognoza pogody

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej – z udziałem policjantów z KPP w Nowym Targu i KP w Rabce-Zdroju

16 lutego 2018 12:23

Policjanci z Komendy Powiatowe Policji w Nowym Targu i Komisariatu Policji w Rabce – Zdroju w dniach 12 i 13 lutego br. wzięli udział w VI Memoriale Marii Kaczyńskiej zorganizowanym na Stacji Narciarskiej Polczakówka – ski w Rabce Zdroju. Patronat nad Memoriałem objęli Prezydent RP Andrzej Duda i Marta Kaczyńska.

VI Memoriał Marii Kaczyńskiej - z udziałem policjantów z KPP w Nowym Targu i KP w Rabce-Zdroju

W trakcie imprezy odbywały się zawody narciarskie w slalomie gigancie w czterech kategoriach wiekowych, w których wzięły udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu Małopolski. Policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, ale także promowali pozytywne i odpowiedzialne postawy narciarzy, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich. Rozdawali Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Patronat honorowy  nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Najlepsi uczestnicy otrzymali liczne nagrody i kaski. Funkcjonariusze przypominali, że przed ukończeniem 16 roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcali również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach. Na pamiątkę najmłodsi mogli zrobić sobie własne odciski palców na broszurce zawierającej numery alarmowe. Osobom zainteresowanym udzielali informacji o pracy w Policji i zasadach przyjęcia do służby. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo narciarzy rozdawali również opaski i naklejki  odblaskowe.

mat. prasowe

 

os 16.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również