Kamery live
prognoza pogody

„Varius Manx” – nieśmiertelnie piękna muzyka i nostalgia

14 sierpnia 2023 07:59

NOWY TARG. Na polskiej scenie muzycznej „Varius Manx” świecie triumfy od ponad trzech dekad. Pojawienie się tej grupy w programie Jarmarku Podhalańskiego to prezent dla  pokolenia, które przeżywało swoją młodość w latach wiary i nadziei, tęsknoty za wolnością.

„Varius Manx” – nieśmiertelnie piękna muzyka i nostalgia

A dla innych – radość, jaką dają piękna muzyka, głębokie, wzruszające teksty, znakomite wykonania. Fenomen nieśmiertelności przebojów założonego w Łodzi zespołu to w dużej mierze zasługa świetnych wokalistek: najpierw Edyty Bartosiewicz, potem Anity Lipnickiej, następnie Kasi Stankiewicz, która po kilku latach przerwy wróciła do zespołu, razem z nim odbywając jubileuszową trasę koncertową na 25-lecie istnienia, potem przygotowując nostalgiczny program 90., to się nie powtórzy”.

Ją też mogła usłyszeć publiczność Jarmarku Podhalańskiego i śpiewać razem z nią – długo w ciepłą sobotnią noc – refreny piosenek, które nie tylko budzą wspomnienia lat sprzed wszechobecnej komercji, ale i wzruszają. Przede wszystkim jednak – pokazują, co to znaczy ambitna, ponadczasowa polska muzyka i jak wysoko postawili sobie kiedyś poprzeczkę jej twórcy.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 14.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również